Sima mérkõzésekkel indultak a magyar elõdöntõk

:

:

A Pécs –ZTE és a Sopron-Szeged elõdöntõkkel folytatódott a Magyar Bajnokság szerdán és csütörtökön. A két élcsapat könnyedén vette az elsõ akadályt és már vasárnap kialakulhat a döntõ párosítása.

Szerdán a Pécs-ZTE találkozókkal kezdõdtek az elõdöntõk. A pécsiek már az elsõ negyed végére eldöntötték a mérkõzés sorsát, ekkora 30-15-ös elõnyre tettek szert. Bár a félidõig csak 54-30-ig hízott a különbség, a harmadik negyed elején egy 16-0-s rohammal a Pécs bebiztosította sikerét és azt, hogy 70-30 után a harmadik negyed végétõl a helyi fiatalok és a mérkõzések ritmusát igencsak keresõ Palusna is kapjon értékes játékperceket. A vége 93-54 lett. A pécsiek legeredményesebbjei a 23 pontos Krnjics és a 14 pontos Griffin voltak. A mérkõzésen úgy aratott ekkora sikert a baranyai gárda, hogy kisebb sérülés miatt Allie Quigley pályára sem lépett.

Csütörtökre jutott a Sopron-Szeged elõdöntõ. A szegediek két nappal gyõri bravúrjuk után ismét pályán voltak és ez meg is látszott a mérkõzés menetén. A 20-13-as elsõ negyed után Székely Norbert együttese állva hagyta ellenfelét és a félidõre 44-19-re lépett el. A pécsi mérkõzéshez hasonlóan a harmadik és a negyedik negyed már csak formalitás volt. A Sopron figyelme védekezésben a harmadik negyed végétõl fokozatosan csökkent és így a szegediek 30 ponton belül tudtak maradni. A vége 83-58 lett. A találkozón az egyetlen bosszúságot Sopronban az eredményjelzõ rakoncátlankodása jelenthette.

Pécs 2010–ZTE NKK 93–54 (30–15, 24–15, 19–7, 20–17)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Pécs javára.

MKB-Euroleasing Sopron – Mediteam Szeged 83-58 (20-13, 24-6, 20-17, 19-22)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Sopron javára.