Sima mérkõzéssel kezdõdött a WNBA nagydöntõje

:

:

Érvényesült a papírforma a WNBA döntõjének elsõ mérkõzésén. Az Atlanta Dream nem tudta megszorongatni a Minnesota Lynx gárdáját. A hazaiak 84-59-re nyertek és ezzel 1-0-ra vezetnek az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharcban.

A Minnesota alapszakaszgyõztesként és toronymagas favoritként várta a finálét. Az elsõ negyedben még tartotta a lépést a Dream, ekkor 3-5 pont környékén állandósult a differencia. A játékrész végén Moore triplájával lépett el 24-16-ra a Lynx. A találkozó sorsa a második negyedben dõlt el. 29-23 után egy 15-0-s szériával 44-23-ra lépett el a Minnesota. A félidõben 44-25 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed elején 4-0-val indított a Dream, de 14-16 pontnál közelebb nem kerültek. Ugyanolyan egyoldalú játékot hozott a mérkõzés, mint amilyen a két csapat 2011-es döntõje volt. A harmadik etap egy 8-0-s szériával zárult és így 30 perc után 68-43-ra vezetett a Lynx. A záró szakaszban már csak a különbség volt kérdéses, végül Moore 23, Wright 20 és Augustus 19 pontjával kiütéses 84-59-es hazai gyõzelem született.

A döntõ második mérkõzését keddrõl szerdára virradóra rendezik ismét a Minnesota Lynx csarnokában.

Minnesota Lynx – Atlanta Dream 84-59

Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Minnesota Lynx javára.