Sima salamancai továbbjutás tisztes orenburgi helytállással

:

:

Az utolsó hely is elkelt az Európa Kupa legjobb négy csapata között. A Salamanca másodszor is nagy különbséggel verte az Orenburgot és így 176-140-re nyerte a párharcot. Az oroszok 25 percen át jól tartották magukat.

Fotó: FIBA.basketball

Az egyetlen olyan visszavágóra készülhettünk, ahol már az elsõ meccsen döntõnek tûnõ különbség alakult ki a felek között. A Salamanca ugyanis 17 ponttal nyert Oroszországban. Az elsõ negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Végül 10 perc után 26-24-re vezetett az Orenburg. A második szakaszban az oroszok pontos támadásokat vezetve egészen 36-28-ra elléptek. Nem tudott felpörögni a Salamanca, így a félidõig már ebben a dimenzióban mozgott a meccs. Nem forgott ugyan veszélyben a hazai továbbjutás, de mindenképpen nagyobb koncentrációra volt szükség a spanyoloktól.

A 46-37-rõl induló harmadik negyed hozta el a fordulatot. Fáradni látszottak az Orenburg kulcsemberei, miközben a Salamanca a fantasztikus közönsége támogatásával egyre jobban belelendült. A vezetést 56-55-nél vették át, majd a harmadik szakasz végén 60-57-es elõnyben voltak. Az utolsó 10 percre teljesen elfogyott az Orenburg. A spanyol bajnok ezt a szakaszt 31-15-re nyerte és ezzel alakult ki a végeredményben megjelenõ jelentõs különbség a felek között.

Perfumerias Avenida Salamanca – Nagyezsda Orenburg 91-72 (24-26, 13-20, 23-11, 31-15)
Továbbjutott a Salamanca 176-140-es összesítéssel.