Simán hozta az olasz rangadót a Famila Schio

:

:

A hétvégén a 8. fordulót bonyolították le az olasz élvonalban. Az Euroligás rangadón a Famila Schio végig vezetve győzte le a Reyer Veneziát.

A Famila Schio 85-76-ra múlta felül a Reyer Veneziát. A címvédő öt perc alatt 15-4-re ellépett és végig előrébb jártak a velenceieknél. A 23-10-es első negyed után a félidőre 41-33-re visszajött a Reyer. A harmadik etapban azonban 16 egységre hízott a differencia, mely a folytatásban végül 19 pontnál tetőzött. Francesca Dotto 20, Jillian Harmon és Diamond De Shields 18-18 egységig jutott. Velencei részről Anete Steinberga 20 pontja sem volt elég a szoros végjátékhoz.

A Ragusa Ashley Walker 25, Dearica Hamby és Nicole Romeo 18-18 pontjával a Battipagliát verte 87-67-re. A középmezőny kiemelt meccsén pedig a Lucca múlta felül 76-53-ra a Fila San Martino di Lupari-t. Ivana Jakubcova 22 pont, 10 lepattanós dupla-dupláját kell kiemelni. Angela Salvadores 12 pont, 11 lepattanós dupla-duplája ellenére a Bologna hazai pályán botlott Fixi Torino alakulatával szemben.

Limonta Sport Costa Masnaga – Sicily By Car Palermo 53-62
Virtus Segafredo Bologna – Iren Fixi Torino 77 – 85
Allianz Geas Sesto San Giovanni – Della Fiore Broni 66 – 83