Simon Zsófiáék vezetnek a török elődöntőben

:

:

A Nesibe Aydin, Simon Zsófiával a soraiban, 71-68-as győzelmet aratott a török bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén a Galatasaray otthonában. Ezzel 1-0-ra vezetnek az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

Magas hőfokú találkozó kerekedett, nem telt egy nyolc perc, amikor a Galatasaray vezetőedzője két technikaival a kiállítás sorsára jutott. Ennek ellenére az első negyed végén 19-12-re vezetett a csapata. A második szakaszban a 10 pontot is elérte a differencia, de a félidőre 30-24-re felzárkózott a Nesibe Aydin.

A harmadik etapban 38-30-ra még ellépett a Galata, innen azonban a játékrész végére nem csak felzárkózott, de fordított is tudott a Nesibe Aydin. Az utolsó 10 percnek 47-44-es vezetésről vágtak neki.

A záró szakaszban 60-58 után egy 9-0-s futással 67-60-ra fordított a Nesibe Aydin. A hajrában még egy pontra visszajött a házigazda, de 69-68 után Shay Peddy két büntetőjével bebiztosította a sikert a csapatának. Folytatás vasárnap szintén a Galatasaray otthonában.

Simon Zsófia 12 percet töltött a pályán.