Simon Zsófiáék fontos győzelme

:

:

A spanyol élvonal 11. fordulójában a Mann Filter Casablanca nagy csatában 71-68-ra legyőzte az Ensino Lugo-t és ezzel megszerezte idei negyedik sikerét, megőrizve esélyeit a Spanyol Kupa nyolcas döntőjén való részvétel kiharcolására.

A Mann Filter az első negyedben 10 pontos előnyt épített fel és sokáig úgy nézett ki, hogy ezt stabilan őrzi is. A harmadik negyedben 46-37 után érkezett el az első fordulat. Az Ensino Lugo 18-4-es sorozattal 55-50-re fordított. Innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok a végjátékig. Éppen Simon Zsófia duplájával 1 perc 6 másodperccel a vége előtt került 67-66-os előnybe a Mann Filter és innentől nem engedték ki a vezetést a kezükből.

Simon Zsófia a 71-68-as sikerből 32 perc alatt 9 ponttal, 2 gólpasszal és 1 lepattanóval vette ki a részét.

Fotó: stadiumcasablanca.com

A további eredményeket tekintve a Salamanca, a Girona és a Gernika is simán érvényesítette fölényét. A Valenciának sem okozott gondot a Cadi La Seu legyőzése. Queralt Casas közel 36 perc alatt 16 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el.

IDK GIPUZKOA – PERFUMERIAS AVENIDA 58-82
LOINTEK GERNIKA BIZKAIA – CAMPUS PROMETE 74-57
NISSAN AL-QÁZERES EXTREMADURA – RPK ARASKI 45-67
MANN-FILTER CASABLANCA – DURÁN MAQUINARIA ENSINO 71-68
CIUDAD DE LA LAGUNA TENERIFE – SPAR CITYLIFT GIRONA 61-79
EMBUTIDOS PAJARIEL BEMBIBRE PD – QUESOS EL PASTOR 54-67
CADI LA SEU – VALENCIA B.C. 51-66