Simon Zsófiáék számára az elődöntővel ért véget a szezon, Fener – Galata döntő lesz

:

:

Lezárult a Galatasaray és a Nesibe Aydin török elődöntő párharca. A sorsdöntő ötödik mérkőzésen a Galatasray 70-58-ra legyőzte a Nesibe Aydin csapatát, melyben Simon Zsófia teljesítményét is követhettük. Ez azt jelenti, hogy a Galata 3-2-re megnyerte az elődöntőt és csütörtöktől jöhet a fináléban az isztambuli klasszikus.

Az első percekben haladtak fej-fej mellett a csapatok. A Nesibe Aydin 9-8-ra még vezetett. Innen azonban az első negyed végére 20-12-re fordított a Galatasaray. A második szakasz elején pedig a 10 egységet is elérte a differencia. Innentől a mérkőzés képét ez a 8-10 pontos differencia határozta meg.

A félidőben 32-23-ra, míg a harmadik negyed végén 49-39-re ment a Galata. A záró szakaszban 61-55-nél még volt egy felzárkózása a Nesibe Aydin csapatának, de ezt követően a hajrából a hazaiak jöttek ki győztesen, akiknél a 23 pontos Anete Steinberga lett a legeredményesebb.

Simon Zsófia közel 14 perc alatt 8 ponttal és 1 lepattanóval zárt.