Sírból hozta vissza a mérkõzését a Bourges

:

:

Hétvégén a 8. fordulóra került sor a Francia bajnokságban. A Bourges közel volt ahhoz, hogy elszenvedje harmadik vereségét is. Németh Bernadett csapata pedig a veretlen Lattes Montpellier-vel szemben maradt alul. Összefoglaló.

Németh Bernadettel a soraiban a Lyon a magabiztosan menetelõ Lattes Montpellier-t látta vendégül. A Montpellier egy szoros félidõ után a harmadik negyedben a 26 pontos Edwige Lawson és a 18 pontos Geraldine Robert vezérletével hagyta állva riválisát. Németh Bernadett 7 percet töltött a pályán és 2 pontot, illetve 1 lepattanót jegyzett.

A Bourges a Landes otthonában 62-60-as gyõzelmet aratott. A hazaiak 36 percen keresztül vezettek. A címvédõ mindössze az utolsó percben járt elõrébb mint a riválisa, de ez is elég volt a gyõzelemhez. A Bourges együttesében Eldebrink és Dumerc 11-11 pontig jutott.

A többi Euroligás gárda közül a Mondeville a Villeneuve d’Ascq otthonában aratott magabiztos gyõzelmet. Az Arras pedig elszenvedte hatodik vereségét is. Ezúttal a Tarbes bizonyult jobbnak náluk, méghozzá 68-47 arányban.

Charleville-Mezieres – Perpignan 49-62
Villeneuve d’Ascq – Mondeville 61-87
Lyon – Lattes Montpellier 64-81
Basket Landes – Bourges Basket 60-62
Arras – Tarbes GB 47-68
Aix-en-Provence – Toulouse 54-66
Nantes Reze – Hainaut Basket 79-70

1 Bourges	        8  6/2	507-441	  14 pont