Sokáig jól tartotta magát a Vasas a Szekszárd ellen

:

:

Az Atomerõmû KSC Szekszárd 71-53-as gyõzelmet aratott Pasaréten a Vasas otthonában.

A két csapat sokáig szoros mérkõzést vívott. Az elsõ negyedben négy pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. A játékrész közepén 10-6-ra vezetett a Vasas, majd az elsõ negyedet Rymarenko duplája zárta, amivel 10 perc játékot követõen 18-16-nál már a KSC járt elõrébb. A második szakaszban is hasonlóan alakult a játék. Elõbb a Vasasnál volt az elõny, majd a Szekszárd fordított és a szünetben 32-31-re vezetett.

A harmadik negyedben 39-33-nál 6 pontra nõtt a Szekszárd elõnye és a folytatásban 5-6 egység környékén állandósult is a differencia. A negyedik szakaszban viszont 47-40 után Dobos Ági és Czirják Noémi pontjaival egészen 47-45-ig felzárkózott a Vasas. A fordulópont itt érkezett el. A Szekszárd még tudott változtatni és megújulni, míg az utolsó percekre elfogyott az erõ hazai oldalon. A különbség gyorsan nõtt és így alakult ki végül a nagyobb különbség.

Vasas Akadémia – Atomerõmû KSC Szekszárd 53-71 (16-18, 15-14, 9-13, 13-26)