Sopron Basket - Vasas Akadémia 77-50 (23-15, 22-20, 16-6, 16-9)

Fodor A., Györfy R., Rózsavölgyi A. (Forrai S.)

Sopron Basket: Peddy 9/9, Varga A. 4, Jovanovic 14, Határ 14, January 4. Csere: Fegyverneky 2, Sitku, Brooks 16/3, Gaye 10, Varga S. 4/3.

Vasas Akadémia: Smailbegovic 7/3, Papp 7/3, Heljic 3/3, Tóth 5, Madár K. 7/3. Csere: Dúl 3, Pusztai 13, Szerencsés, Salamon 5/3, Radócz.

Fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket

A bajnokság 12. fordulójában a Sopron Basket 77-50-re győzte le a Vasas Akadémiát.

Határ Bernadett találata vezette fel az összecsapást. Ezt követően Sara Heljic és Madár Kata tripláival, illetve Tóth Orsolya duplájával 8-2-re fordított a Vasas. Milos Pavlovic együttese 10-8-ig őrizte előnyét, majd a Sopron Határ Bernadett és Varga Alíz kettősének köszönhetően az első szakasz közepén ragadta magához a vezetést. Amikor pedig Jelena Brooks duplája célt ért, 16-10-nél 14-2-es futásban volt a címvédő. A hazaiaknál ezen a napon Gabby Williams lett a kimaradó légiós. A Vasas tartását dicséri, hogy a soproni fordítás nem zökkentette ki, hanem 16-15-re visszazárkózott innen. Végül az első szakaszt Jelena Brooks hét pontja zárta, amivel 23-15-re alakította az eredményt. A második negyedet Shey Peddy két triplája vezette fel, illetve betalált Aby Gaye is. A Sopron ezzel 31-15-re megugrott.

Ismét a Vasas küzdeni tudását érdemes kiemelni, hiszen a címvédő ezen rohamát követően is rendezte sorait a vendég-gárda. Pusztai Petra és Madár Kata révén 31-19-re felzárkózott a fővárosi együttes. Amikor pedig Papp Dia hárompontosa célt ért, 33-25-nél már a vendégek 10-0-s futása került a jegyzeteinkbe. A félidőig 11-ből 5 triplát értékesített a Vasas. Gáspár Dávid 37-30-nál kért időt, de a Vasas felzárkózása egészen Salamon Zsófia triplájáig, 39-33-ig tartott. A félidő hajrájában Nevena Jovanovic és Határ Bernadett állította vissza a kétszámjegyű különbséget a felek között. A nagyszünetben 45-35 állt az eredményjelzőn. Határ Bernadett 20 perc után már 14 pontnál, 7 lepattanónál tartott. A Vasas legeredményesebbje a 7 pontos Papp Dia volt. A harmadik negyed első két percében mindössze egy mezőnytalálatot jegyezhettünk fel. Ez Briann January nevéhez fűződött. Végül Jelena Brooks hat pontjával – amivel 53-37-re módosult az eredmény – vett új lendületet a Sopron.

A harmadik negyed közepén Milos Pavlovic időt kért, de a különbség így is átlépte a 20 pontot. Shey Peddy hármasát követően 59-37 szerepelt az eredményjelzőn. Egy jó ritmusú, küzdelmes mérkőzés alakult ki. Több lehetőség is kimaradt támadásban. A Sopron például egy négyperces kosárcsendbe futott bele. Összességében azonban mindkét együttes munkáját szolgálta ez a találkozó, melyen minden nevezett játékos pályára épített. A harmadik negyed eredményét 59-41 után Nevana Jovanovic duplája alakította ki. A 61-41-ről induló záró szakasz elején sem változott a játék képe. Az első két percben mindössze Aby Gaye dupláját regisztrálhattuk. 63-41-nél Gáspár Dávid időt kért. Ezt követően Dúl Terka triplájával és Pusztai Petra duplájával 63-45-re szépített a Vasas. Az utolsó hat percbe fordulva Varga Sára hárompontosával mozdult el erről a pontszegényebb periódusról, majd Nevana Jovanovic és Aby Gaye találataival növelte előnyét a Sopron. Végül 77-50-es hazai siker született.