Sopron – DVTK döntőt rendeznek a Magyar Kupában

:

:

Pénteken került sor a 2021-es Killik László Női K&H Magyar Kupa elődöntőire.

Az első elődöntőben az Aluinvent DVTK 50-45-re győzte le a PEAC-Pécs együttesét. Rendkívül küzdős, pontszegény meccs kerekedett. Az első félidőben nem alakult ki nagy különbség. A találkozó elején jellemzően a PEAC járt előrébb, majd a második negyedben a DVTK. A 25-18-as félidő után a harmadik negyedben 36-24-nél esély nyílt a miskolci gárda előtt, hogy döntésre vigye az összecsapást. Ezzel nem élt és a nagyot küzdő PEAC felzárkózott. A záró szakaszban 46-39 után egy pontra olvadt a differencia, de végül a DVTK Chanel Mokango villanásaival bebiztosította a sikerét.

A Sopron Basket 77-56-ra verte a Atomerőmű KSC Szekszárdot. Az első negyedben egy 14-2-es futással hagyta állva riválisát a Sopron. A 33-20-ról induló második szakaszban még 10 egység alá csökkent a differencia a két gárda között. A félidőben végül 44-33-ra ment a Sopron. A harmadik negyedben több, mint öt percig nem talált be a Szekszárd és ez idő alatt 9-0-val 20 egységre növelte előnyét a címvédő. Innentől kezdve nem volt kérdés a győztes kiléte. Az utolsó 10 percben még három alkalommal felzárkózott 15 pontra a Szekszárd, de a soproniak végig kontrollálták az összecsapást.

PEAC-Pécs – Aluinvent DVTK 45-50 (13-15, 5-10, 13-13, 14-12)

Atomerőmű KSC Szekszárd – Sopron Basket 56-77 (20-33, 13-11, 9-17, 14-16)

Fotó: Girgász Péter