:
:
Pénteken került sor a 2019-es Killik László Nõi K&H Magyar Kupa elõdöntõire. Az Atomerõmû KSC Szekszárd a ZTE NKK-t, míg a Sopron Basket az Aluinvent DVTK-t gyõzte le. Ennek megfelelõen szombaton megismétlõdik a 2018-as finálé párosítása. A nap folyamán mindkét elõdöntõrõl beszámoltunk. Most következzen a játéknap teljes áttekintése.
Az Atomerõmû KSC Szekszárd 74-64-re múlta felül a ZTE NKK-t az elsõ elõdöntõben. A ZTE kezdte jobban az elõdöntõt, 9-1-re elléptek az elsõ percekben. A negyed végére azonban 23-20-ra felzárkózott a Szekszárd és ezzel teljesen új lendületet vett. A második etapot 10-0-val indította a címvédõ, amivel 30-20-ra fordított. Innentõl kezdve jellemzõen a KSC járt elõrébb, de egy végig szoros, kifejezetten pergõs, jó értelemben vett kemény meccset láthattunk. A félidõben 43-36-ra ment a KSC, majd a harmadik negyedben 5-9 pont között állandósította elõnyét. A 27 pontos Maltsi vezetésével nem engedte leszakítani magát a ZTE és ugyanez igaz volt a 64-55-rõl induló negyedik szakaszra is. A hajrában 71-64-re felzárkózott a ZTE, de a szekszárdi siker nem forgott veszélyben. Eldebrink 18, McCall 17, Bishop 16 ponttal zárt a gyõztes gárdában.
A Sopron Basket a második elõdöntõben 72-51-re múlták felül az Aluinvent DVTK-t. Hasonló forgatókönyv szerint zajlott ez az elõdöntõ, mint a soproniak csütörtöki Gyõr elleni negyeddöntõje. Szoros, pontgazdag elsõ negyedet láthattunk, mely során váltott vezetéssel haladtak a felek. 10 perc után 19-18-ra a DVTK ment. A második negyed elején is a DVTK járt elõrébb pár ponttal. A fordulat 25-20 után érkezett el, amikor a félidõig 10-2-es sorozatot csinált a Sopron. A ráadásul hat és fél percen át nem szerzett mezõnykosarat ellenfele. Ez jól mutatta, hogy ekkor már játékban a soproniak akarata, szervezett védekezése érvényesült. A harmadik negyedben kezdte növelni elõnyét a Sopron. Érdekesség, hogy amíg a DVTK a félidõben 6, addig a harmadik szakasz végén már 11 eladott labdánál járt. A Sopron 49-34-es elõnyérõl futottak neki a felek a záró szakasznak és ott már nem volt kérdés a gyõztes kiléte. A 14 pontos Candice Dupree lett a legeredményesebb.
Nyilatkozatcsokor ITT olvasható
Eredmények
ZTE NKK – Atomerõmû KSC Szekszárd 64-74 (23-20, 13-23, 19-21, 9-10)
Sopron Basket – Aluinvent DVTK 72-51 (18-19, 12-8, 19-7, 23-17)
A szombati program
Döntõ
17:05 Sopron Basket – Atomerõmû KSC Szekszárd
3. helyért
14:30 Aluinvent DVTK Miskolc – ZTE Nõi Kosárlabda Klub
