Sopron – Vasas döntõ az OJB-n

:

:

Elérkezett az elõdöntõk napja a Nemzeti Leány Junior Bajnokságon. A Vasas magabiztosan verte a gyõrieket, míg a Pécs-Sopron presztízsrangadó hatalmas izgalmakat és végül soproni sikert hozott.

Az elsõ elõdöntõben a Vasas 89-66 arányban bizonyult jobbnak a Gyõrnél. Pontgazdag negyeddel indult az összecsapás, mely során nem telt el 5 perc, amikor 16-5-nél átlépte a 10 pontot a differencia. Az elsõ szakasz végén már 32-23-ra vezetett Eördögh Edit együttese. A második 10 percben meduplázta elõnyét a Vasas, így a félidõben 57-36 állt az eredményjelzõn.

A folytatásban a Vasas elõnye a 26 pontot is elérte és a gyõztes kiléte a második 20 percben egyáltalán nem volt kérdés. A záró szakaszban kicsit ugyan csökkent a koncentráció a Vasasnál és ekkor a gyõriek 16 egységre faragták a hátrányukat. A végjátékban azonban ismét nõtt a különbség. A gyõztes csapat legeredményesebbje a 22 pontos Farkas Fanni lett.

A második elõdöntõre szinte megtelt a pécsi Gandhi Gimnázium csarnoka, mely során a PVSK-PEAC és a Soproni Darazsak csapott össze. Hatalmas izgalmak közepette 80-74-es soproni siker született. A kiemelkedõ iramú találkozónak több fordulópontja is akadt. Az elsõ 15 percben fej-fej mellett haladtak a csapatok. 30-29-es soproni elõny után a pécsiek egy 11-3-as szériát produkáltak, amivel 40-33-ra léptek el. Ezt követõen Debreceni Eszter csapata támadhatott azért, hogy tovább növelje az elõnyét. Ez nem sikerült a pécsieknek és a félidõre 45-41-re kapaszkodott fel a Sopron.

A harmadik etap elején egy 7-1-es periódussal fordított Horváth József együttese, de ezt követõen ismét a pécsiek vették kezükbe az irányítást. A harmadik szakasz hajrájában 62-54-nél már 8 pontos hazai elõnyt regisztrálhattunk. A záró szakasz 66-61-rõl indult. A nagy iram megtette hatását és mindkét csapat fáradni látszott. Weninger bravúros triplájával és Kuttor Enikõ büntetõivel egy pontra zárkózott fel a Sopron (67-66). A pécsiek ezt követõen még 70-66-ra elléptek.

Az újabb fordulatot Weninger labdaszerzése hozta el, mely során Raus Vivien visszarántotta a soproni játékost. Ennek eredménye egy sportszerûtlen fault lett. Debreceni Eszter lecserélte játékosát, akit érezhetõen megviselt az eset. Legközelebb már csak az utolsó másodpercekben kapott lehetõséget. A Sopron Böröndy Vivien triplájával fordított 73-71-re. Böröndy-t a sarokban rendre üresen hagyták a pécsiek, így amikor a második triplája is behullott, az utolsó percbe érkezve 78-74-es elõnyhöz juttatta csapatát. Innen a hazaiak már nem tudtak fordítani. A végeredményt Böröndy büntetõje állította be.

A délelõtti és a kora délutáni órákban rendezték a mérkõzéseket az 5-8. helyért, mely során eldõlt, hogy a Szekszárd és az MTK Budapest játszhat az 5. helyért, míg a Csata DSE és a Nyíregyháza a 7. pozícióért.