NKA Pécs/A - Darazsak Sportakadémia/A 51-68 (17-17, 19-14, 13-25, 2-12)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság, 3. helyért
Budapest, Zsíros Tibor Kosárlabda Csarnok
Kruk M., Utasi B., Magyari V. (Halmos P.)

NKA Pécs/A: Szakolczi 11/3, Palásti 16, Kohn 4, Halmágyi 4, Varga 8. Csere: Tőczik 4, Szűcs, Fekete 2, Simon 2.

Darazsak Sportakadémia/A : Kókai 22/ 6, Ács L. 10, Vasi 11, Völgyi. Molnárová 14. Csere: Szomszéd 7, Ács A. 2, Janzsó 2, Török, Szabó L., Szabó R.

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság “A” döntőjének bronzmérkőzésén a Darazsak Sportakadémia 68-51-re legyőzte az NKA-Pécs csapatát és ezzel megszerezte a 3. helyet a 2020/2021-es évadban.

Az első negyedben 13-7-nél lépéselőnybe került a pécsi csapat, de ezt követően a játékrész végére 17-17-nél egyenlítettek a soproniak. A második szakaszban sokáig fej-fej mellett haladt a két gárda. Végül 29-27-es Darazsak Sportakadémia vezetés után 9-2-es sorozattal zárta a félidőt a NKA-Pécs és ezzel 20 perc után 36-31-re ment. A harmadik negyed elején a 22 ponttal záró Kókai Patrícia találataival 36-36-nál gyorsan egyenlítettek a soproniak.

A következő percekben nem alakult ki nagy különbség, majd 41-40 után 8-0-s futással ragadta magához irányítást a Darazsak Sportakadémia. Innentől végig előrébb jártak Czirják Szilvia tanítványai, akik összességében 25-13-ra nyerték harmadik a szakaszt. Az utolsó 10 percnek 56-49-ről vágtak neki a csapatok és ott már kézben tartotta az irányítást a Darazsak Sportakadémia, mely 68-51-es sikerrel szerezte meg a bronzérmet.

Fotó: MKOSZ / Szilágyi Gábor – Zsíros Akadémia Kőbánya