Soproni Darazsak Akadémia: a serdülők és a juniorok bajnoki selejtező tornákon szerepeltek

:

:

Az elmúlt hétvégén a Soproni Darazsak Akadémia serdülő és a junior csapatai bajnoki selejtező tornákon szerepeltek. Teljes eredménylista.

Női Kosárlabda Serülő Bajnokság, Serdülő Selejtező, A csoport. Helyszín: Oroszlány

Soproni Darazsak Akadémia/A – MVM-OSE Amazonok 70-53 (25-16,24-4,10-20,11-13)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Markovits I. 26, Horváth R. 12, Keresztfalvi B. 9, Németh L. 4, Bodnár A. 4, Harcos L. 4, Szabó L. 3, Tóth Márkus A. 2, Komornoki N. 2, Szabó J. 2, Tóth S. 2, Fekete S. -,

BKG PRIMA Szigetszentmiklós U14L – Soproni Darazsak Akadémia/A 27-99 (7-16,6-33,4-18,10-32)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Markovits I. 27, Bodnár A. 18, Horváth R. 16, Németh L. 9, Komornoki N. 6, Harcos L. 5, Keresztfalvi B. 4, Szabó L. 4, Tóth S. 4, Szabó J. 2, Fekete S. 2, Tóth Márkus A. 2,

Soproni Darazsak Akadémia/A – Dávid Kornél KA/A 76-50 (20-14,17-13,19-16,20-7)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Markovits I. 16, Bodnár A. 14, Harcos L. 12, Horváth R. 10, Németh L. 10, Szabó L. 6, Komornoki N. 5,  Keresztfalvi B. 2, Tóth S. 1, Szabó J. 1, Fekete S. -, Tóth Márkus A. –

A hibák ellenére elégedett vagyok az eredményekkel, és ahogy küzdöttünk végig. A harmadik mérkőzésen amennyire lehetett, igyekeztünk minimalizálni a buta hibák számát, jól kizárni a palánk alatt, és megnyerni a lepattanó harcot egy nálunk magasabb szerkezetű csapattal szemben. Próbáltunk végig nagy tempót diktálni, gyorsleindításokat vezetni, jó időzítéssel és passzolással megtalálni a szabad embereket. A győzelmet nem néhány játékos egyéni teljesítménye, hanem a csapatmunka eredményezte, mely rendkívül pozitív dolog!

– nyilatkozta Oleksandra Radulovic vezetőedző.

Junior bajnokság, Selejtező II., D csoport, Sopron

Zalaegerszegi KTE – Darazsak Sportakadémia/B 64-55 (16-10, 14-13, 19-18, 15-14)
Darazsak Sportakadémia/B: Mikula P. 14/6, Bagoly L. 14, Novotnik B. 9, Vajda N. 7, Molnár E. 6, Őri S. 4, Bíró Cs. 1, Kánitsch B. –

Darazsak Sportakadémia/B – MTK Budapest 44-66 (14-18, 11-18, 11-12, 8-18)
Darazsak Sportakadémia/B: Mikula P. 13/3, Bíró Cs. 7/3, Bagoly L. 6, Novotnik B. 6, Vajda N. 5, Őri S. 3, Kánitsch B. 2, Herczeg F. 2, Molnár E. –, Schmidl B. –

Az első mérkőzésen nyújtott teljesítmény miatt büszke vagyok a lányokra! Ugyan rengeteg hibával kosárlabdáztunk, de végig volt tartásunk, és végig hittünk a győzelemben. Ez a mérkőzés volt a szezon eddigi legjobb mérkőzése, és úgy gondolom, visszajelzést adott a lányoknak, hogy a kemény munka és elszántság meghozhatja a gyümölcsét. A második mérkőzésen mind fizikálisan, mind pedig fejben elfáradtunk, és a negyedik negyedben teljesen szétestünk. Van potenciál a csapatban, és a játékosokban is, az idei évet a regionális bajnokságban folytatjuk, ott pedig szeretnénk minél jobb eredményt elérni. Ehhez pedig egy dolgunk van, megalkuvás nélkül űzni, hajtani egymást minden egyes edzésen.

– értékelt Kaltenecker András, vezetőedző.