Utánpótlás

Soproni Darazsak Sportakadémia: három korosztály vívott mérkőzéseket az elmúlt héten

:

:

Az elmúlt héten a Soproni Darazsak Sportakadémia versenyző csapatai közül a kadettek Szolnokra utaztak, míg az U12-es csapatok Körmenden és Győrben léptek pályára. A Sportdarázs-SMAFC pedig két mérkőzést is vívott. Teljes eredménylista.

Fotó: Soproni Darazsak Sportakadémia

U12 Felsőház, 1. forduló, A csoport

Soproni Darazsak Akadémia – Széchenyi KA 56-34 (7-11, 14-3, (5-6), 10-5, 20-9)
SDA: Tóth Sári 16, Koch Panka 15, Szabó Loreláj 7, Schekulin Flóra 7, Darcsi Zsófia 4, Polyányi Liza 3, Horváth-Csepregi Míra 2, Fekete Sára 1, Szekendi Norina 1, Tóth Márkus Anna –

Körmendi Törpördögök – Soproni Darazsak Akadémia 104-41 (24-8, 33-9, (7-4), 13-12, 27-8)
SDA: Szabó Loreláj 11, Koch Panka 9, Schekulin Flóra 9, Tóth Sári 7, Tóth Márkus Anna 3, Fekete Sára 1, Darcsi Zsófia 1, Polyányi Liza -, Horváth-Csepregi Míra -, Szekendi Norina –

A Győri lányok elleni mérkőzés, fontos volt számunkra, az elsőségünk megőrzése céljából!
Nagyon koncentráltan játszottunk a mérkőzés három negyedében, kivéve az elsőt, ami sajnos nagyon gyengére sikerült.
Végeredményben, elégedett vagyok az ezen a mérkőzésen nyújtottakkal!
A Körmendi fiúkkal, sajnos nem voltunk egy súlycsoportban!
Személyes véleményem szerint, U12-ben januártól én már nem játszatnám a lány csapatokat, fiú csapatok ellen! Teljesen más már az izomzatuk, magasságuk! 22 év tapasztalata mondatja ezt velem! Gratulálok a Körmend győzelméhez!
Gratulálok kislányok a lányok elleni munkátokhoz!

– mondta Bencze Mária, vezetőedző.

U12 Alsóház, D csoport, 1. forduló

Sportdarázs – Gönyűi Harcsák 77-9 (22-0, 28-0, (7-3), 4-2, 16-4)
Sportdarázs: Moser Réka 24, Gászner Hédi 15, Gulyás Maja 11, Oláh Teodóra 9, Csuka Csenge 6, Galgóczi Anna 3, Kun Barbara 3, Fülöp Tamara 2, Horváth Réka 2, Trunkó Kamilla Krisztina 1, Szabó Panka 1, Boros Hanga –

Sportdarázs – Tatai Mosómedvék 45-65 (8-24, 11-10, (4-3), 2-26, 20-2)
Sportdarázs: Moser Réka 15, Oláh Teodóra 10, Galgóczi Anna 5, Gászner Hédi 4, Gulyás Maja 3, Csuka Csenge 3, Szabó Panka 3, Boros Hanga 2, Trunkó Kamilla Krisztina -, Horváth Réka -, Fülöp Tamara -, Kun Barbara –

Gratulálok a lányoknak a hétvégén nyújtott teljesítményükért. Végre viszont láttam azokat a dolgokat, amiket edzésen gyakoroltunk! Az első mérkőzésen nem voltunk egy súlycsoportban
ellenfelünkkel ez okozta a nagyarányú győzelmet. Kicsit nagyobb koncentrációval a befejezéseknél, ismét elértük volna a 100 pontot. Mivel két mérkőzés szünetünk volt, tettünk egy kellemes sétát a Duna parton, viszont mire visszaértünk, szinte már pályára is kellett lépnünk, mert az előttünk lévő mérkőzések a vártnál jóval hamarabb értek véget.. Ellenfelünk ezen a meccsen erősebb volt egy kisfiú tekintetében, akit bár szépen fárasztottunk az 1:1-ek során, de így is 38 pontot dobott. Ezen ténytől függetlenül nem adtuk könnyen magunkat, végig küzdöttünk, több kivédekezett támadóidőnk volt és gyors támadásokat vezettünk. Amiben fel kell javulnunk az a ziccerek pontos befejezése. Nagyon
örülök, hogy “alvó ügynökeim” is aktiválták magukat, akikre nagyon büszke vagyok (Tami, Réka) ami jól jel a jövőre nézve!

– nyilatkozta Farkasné Babos Szilvia, vezetőedző.

Basket Girls Torna

DEAC – Soproni Darazsak “B” 49:61
Pontdobók: Fekete Zsófia 10, Harcos Luca 10, Spendel Adél 8, Horváth Hanna 8, Csaplár Merci 6, Fekete Loretta 6, Perlaki Vanda 5, Szabó Sári 3, Markovits Imola 3, Horváth Réka 2, Áron Szonja -, Bencsik Anna –

Soproni Darazsak “B” – Zsíros Akadémia “A” 37:60
Pontdobók: Csaplár Merci 10, Horváth Hanna 8, Áron Szonja 6, Harcos Luca 4, Bencsik Anna 3, Fekete Zsófia 2, Perlaki Vanda 2, Spendel Adél 1, Szabó Sára 1, Horváth Réka -, Fekete Loretta -, Markovits Imola –

Szombaton Budapesten játszottunk, két nagyon hasznos felkészülési mérkőzést, 80%-ban U13-as kislányaimmal, és akik idősebbként velünk voltak, nagyon jól segítették fejlődésünket!
Az első meccsen a DEAC csapatával játszottunk és a múlt heti vereségünket, győzelemre váltottuk! Nagyon szép támadásokat és kemény védekezést mutattunk be az első mérkőzésen, ami eredményes is lett! Még mindig nagy hibánk a pálya közepének túlzott használata, ezzel még nagyon sok munkánk lesz!!
A Zsíros Akadémia kemény, gyors, csapdás letámadásai ellen sajnos csak a meccs felénél értették meg a lányok az ellenszert, de kellenek az ilyen mérkőzések is!
Nagyon rutintalanok voltunk és sokat hibáztunk! Gratulálok az ellenfelünk csapatának a győzelemhez!
Mi pedig dolgozunk tovább!
Gratulálok Csaplár Mercédesznek, a két mérkőzésen nyújtott nagyon hasznos munkájához, így Ő kapta az All Star különdíjat!
Bravó Merci, így tovább!

– értékelt Bencze Mária, vezetőedző.

Leány Kadett Regionális Bajnokság

VUKE U16 – Darazsak Sportakadémia/C 47-102 (8-21,12-22,13-36,14-23)
Darazsak Sportakadémia/C: Ábrahám E. 19/3, Varga B. 16, Sonkoly F. 14, Horváth H. 13, Kocsárdi R. 9, Horváth I. 9, Mészáros N. 8, Ritecz K. 6, Bidló B. 4, Szabó B. 4,

Soron következő kadett meccsünket Veszprémben játszottuk. A mérkőzés első negyedében még nagyon enerváltan és ritmustalanul játszottunk. A 2. negyed közepére nagyban feljavult a védekezésünk, sokkal élesebben és pontosabban kosárlabdáztunk. Sikerült a edzéseken gyakorolt gyors játékot játszani, amellyel magabiztos győzelmet arattunk. Jó felkészülés volt az előttünk álló feladatokra!

– fogalmazott Áron Krisztián, vezetőedző.

Kadett bajnokság, Fehér csoport

Szolnoki SC./A – Darazsak Sportakadémia/B 61-72 (14-13, 15-19, 13-21, 19-19)
Darazsak Sportakadémia/B: Raffay D. 19, Fenyvesi F. 16/6, Salamon R. 14, Pásztor K. 12, Bába K. 6, Marosvölgyi Zs. 3/3, Mikula P. 2, Szlávik B. -, Őri S. -, Vajda N. -,

Az amúgy is megtizedelt keretünk tovább fogyott az utolsó pillanatban, miután vezetőedzőnket is kénytelenek voltunk nélkülözni ezen a mérkőzésen. A lányok óriási energiát mozgósítva, nagyon szép csapatmunkát és összetartást mutatva léptek pályára az első félidőben, melyet még tovább erősítettek a szünet után. A kapott feladatokat és az edzésen gyakorolt elemeket végrehajtva sikerült egy értékes győzelmet szereznünk! Szeretnék gratulálni a lányoknak, dolgozunk tovább!

– nyilatkozta Farkas Gergő, edző.

Női amatőr bajnokság, Piros csoport

Csata DSE – Sportdarázs-SMAFC 71-28 (16-6, 19-13, 16-2, 20-7)
Sportdarázs-SMAFC: Pfeiffer V. 16/6, Bakó P. 12, Egresits R. -, Szomszéd Cs. -, Karácsony T. -, Bognár D. -, Gombkötő L. -, Török K. –

Sajnálom a lányokat! Ezzel a kerettel, ezt az eredményt tudtuk elérni.

– fogalmazott a találkozót követően Giustino Altobelli, vezetőedző.

Sportdarázs-SMAFC – ZTE NKK 52-60 (8-19, 14-16, 20-12, 10-13)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 20/3, Szomszéd Cs. 10, Erdélyiová A. 6, Németh B. 6/3, Molnárová L. 4, Pfeiffer V. 4, Bognár D. 2, Kovács L. –, Karácsony T. –, Egresits R. –

A második félidőben nagyon jól, csapatként játszottunk. Az elsőről ezt nem mondhatjuk el, és ez már nem az első eset, hogy a fiatalok nem a megfelelő mentalitással lépnek pályára. Fejlődnünk kell a védekezésben és a támadásban is, de a legfontosabb a hozzáállás kijavítása. A második félidőben vegyes zónavédekezést játszottunk, és sikerült megfognunk a két legjobb pontszerzőjüket. Ezzel vissza is jöttünk a meccsbe, azonban sok üres dobást hagytunk ki, így pedig nem lehet győzelmet aratni.

– mondta Giustino Altobelli, vezetőedző.