Soproni Darazsak Sportakadémia: Mozgalmas hét után a versenyző csapatok

:

:

Fotó: sopronidarazsak.com

A serdülőkig bezárólag minden korosztály pályára lépett a hétvégén a Soproni Darazsak Sportakadémia színeiben. Az országos bajnokságok mellett a sportakadémia és a Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia közös Tavaszi Jamboree rendezvénye is sok gyereket mozgatott meg a hétvégén. Illetve, a soproniak kadett csapata a jövő heti országos döntő előtt az olaszországi Velencében, három hasznos mérkőzéssel végezte el a finomhangolást.

U12 Alsóház C csoport, Szomód

Soproni Tigrisek Fenyő tér – Sportdarázs 29-37 (7-9, 6-6, (2-3), 8-6, 6-13)
Sportdarázs: Csiszér Júlia 9, Moser Réka 8, Gászner Hédi 7, Szabó Panka 4, Horváth Réka 2, Csuka Csenge 2, Kun Barbara 2, Galgóczi Anna 2, Trunkó Kamilla Krisztina 1, Szováti Borka -, Gulyás Maja -, Oláh Teodóra –

Sportdarázs – Tatai Mosómedvék 65-79 (9-32, 28-13, (3-5), 11-26, 17-8)
Sportdarázs: Moser Réka 19, Oláh Teodóra 15, Szabó Panka 8, Csiszér Júlia 7, Gászner Hédi 4, Csuka Csenge 3, Gulyás Maja 3, Trunkó Kamilla Krisztina 2, Szováti Borka 2, Galgóczi Anna 2, Horváth Réka -, Kun Barbara –

Az utolsó gyerek fordulónkra nagy elszántsággal érkeztünk, mivel újra azokkal a Tigrisekkel kerültünk össze, akikkel az előző fordulóban, de most 12 fővel is le akartuk őket győzni. Sajnos most ellenfelünk fogyatkozott meg az utolsó pillanatban. Kicsit ‘déja vu’ érzésem volt, az előző heti kenguru forduló első meccs emlékei jöttek vissza. Itt is egy kiélezett küzdelem volt a pályán és most a nagyok is megmutatták, hogy van bennük tartás, küzdeni akarás, győzelmi vágy. Az utolsó egy percben egy olyan hajrát produkáltak, hogy szinte állva hagyták az ellenfelüket és egy szép győzelmet arattak! Sajnos az egy meccs pihenő itt sem vált az előnyünkre. Álmosan, fásultan, kóvályogva kezdtük a második mérkőzést. A legfőbb baj nem az volt, hogy az ellenfél egyetlen extra játékosát nem tudtuk semlegesíteni, hanem hogy a kidolgozott helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni és sok volt az eladott labdánk, így indokolatlanul nagy hátrányból indult a második negyed. Ott viszont mi voltunk jobb helyzetben és igyekeztünk kompenzálni az előző részben összeszedett nagy hátrányt. Fordulás után már javult a helyzet, kicsit összeszedettebbek voltunk. A végjáték utolsó percei pedig megint rólunk szólt, akár csak az első meccsen. Ki kell emelnem Moser Réka teljesítményét, aki az első mérkőzés gyenge teljesítménye után ismét vezérré lépett elő! Köszönöm a lányoknak ezt az egy év közös munkát, büszkeség, jó érzés, hogy edzhettem őket, és jár a köszönet a szülőknek is a támogatásért! Sok sikert kívánok mindenkinek a továbbiakban! Hajrá Darazsak!

– értékelt Farkasné Babos Szilvia, vezetőedző.

U12 Régiós Jamboree a legjobb vidéki lány csapatok részére, Budapest

Soproni Darazsak Akadémia – Kecskeméti KA Vadmacskák 53-40 (18-5, 4-13, (5-5), 11-9, 15-8)
SDA: Schekulin Flóra 14, Polyányi Liza 10, Szabó Loreláj 7, Lagler Bonita 7, Tóth Sári 4, Fekete Sára 4, Tóth Márkus Anna 3, Koch Panka 2, Darcsi Zsófia 1, Horváth-Csepregi Míra 1, Szekendi Norina -, Vass Jázmin –

DVTK Akadémia – Soproni Darazsak Akadémia 50-60 (3-21, 15-15, (5-6), 17-10, 10-8)
SDA: Schekulin Flóra 17, Koch Panka 7, szabó Loreláj 6, Horváth-Csepregi Míra 6, Darcsi Zsófia 6, Tóth Sári 5, Polyányi Liza 5, Vass Jázmin 3, Lagler Bonita 2, Fekete Sára 1, Baumgartner Lili 1, Tóth Márkus Anna 1

Hétvégén Régiós Jamboree-n, az utolsó fordulón vettünk részt Budapesten. Az első mérkőzést a nagyon ügyes, jól felkészített Kecskeméti Vadmacskák csapata ellen játszottuk. A győzelmünk a csapat védekezésen és a szívvel-lélekkel való küzdésen dőlt el! Az ellenfelünk egy nagyon jó szerkezetű csapatból állt, akik még fognak kellemes meglepetéseket szerezni az edzőjüknek az idősebb korosztályokban! Gratulálok nekik is, nagyon jó mérkőzést játszottunk! A Döntőt a DVTK csapata ellen vívtuk. Az első negyedet nagy fölénnyel nyertük, de mint a későbbiekben kiderült még szerencsére, ugyanis utána “ebből éltünk”. Három kipontozódás, egy ujjtörés, szóval ismét óriásit küzdött mindenki ezért a győzelemért is! Gratulálok kislányok, szép “korona” ez a Vidék legjobbja az év viszontagságaiért! Gratulálok az ellenfelünknek, nagyon ügyesek voltak, nagyot küzdöttek ők is! Mindenkinek irány a megérdemelt Jamboree!

– fogalmazott Bencze Mária, vezetőedző.

Észak-nyugati Leány Régiós Jamboree, Győr

Hunyadis Darazsak – Kanizsai Mókusok 82-31 (20-0, 22-8, (6-4), 23-3, 11-16)
Hunyadis Darazsak: Szabó Loreláj 27, Fekete Sára 25, Polyányi Liza 20, Vörös Nóra 5, Takács Anna Lili 3, Sersztnyev Havaska Borbála 1, Árpási Evelin 1, Schuller Karina Lea -, Raczkó Dorka -, Pruzsinszky Villő -, Kovács Júlia Csenge -, Schuller Emma Róza –.

Hunyadis Darazsak – Villámló Tigrisek “A” 57-43 (16-9, 15-6, (7-5), 8-12, 11-11)
Hunyadis Darazsak: Szabó Loreláj 22, Polyányi Liza 16, Fekete Sára 12, Takács Anna Lili 3, Vörös Nóra 1, Sersztnyev Borbála Havaska 1, Árpási Evelin 1, Kovács Júlia Csenge 1, Schuller Karina Lea -, Raczkó Dorka -, Pruzsinszky Villő -, Schuller Emma Róza –.

Az utolsó fordulóra megérkeztünk az Észak-Nyugati régió döntőjébe. Sokat készültünk az előttünk álló feladatra. Mindkét mérkőzésen nagyon fegyelmezetten és jó felfogásban játszottak a lányok, mind támadásban, mind pedig védekezésben egyaránt. A döntő mérkőzésen a Győri lányok ellen, a maximális koncentrációnak köszönhetően sikerült végig irányítani a mérkőzést és ezzel elérni a célunkat, és elhozni az első helyet. Nagy gratuláció az egész csapatnak! Bravó lányok!

– mondta Áron Krisztián, vezetőedző.

Serdülő bajnokság 3. forduló, L csoport, Debrecen

2022.04.30.

Kecskeméti KA/A – Soproni Darazsak Akadémia/A 43-56 (9-8,7-20,8-15,19-13)
Soproni Darazsak Akadémia/A : Schmidl N. 12, Szabó R. 11/3, Horváth H. 8, Fekete L. 7, Fekete Zs. 6, Csaplár M. 4, Szabó S. 3, Bidló B. 2, Szemenyei A. 2, Áron Sz. 1, Ordasi E. -, Perlaki V. -,

DVTK Akadémia/B – Soproni Darazsak Akadémia/A 40-57 (8-14,10-9,15-13,7-21)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Csaplár M. 14, Schmidl N. 10, Fekete Zs. 7, Szemenyei A. 7, Bidló B. 6, Szabó R. 6, Fekete L. 3, Grala-Mezei M. 2, Szabó S. 2, Ordai E. -, Horváth H. -, Áron Sz. -,

2022.05.01.

Soproni Darazsak Akadémia/A – DEAC 53-51 (22-8,10-18,13-9,8-16)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Csaplár M. 10, Schmidl N. 9, Szabó R. 9, Ordasi E. 7, Szemenyei A. 5, Fekete Zs. 5, Fekete L. 3, Bidló B. 2, Perlaki V: 2, Áron Sz. 1, Grala-Mezei M. – , Szabó S. -,

Három mérkőzést játszottunk a serdülő főtábla utolsó fordulójában, mely már úgymond cél nélkül zajlott, hiszen a csapat biztosította a részvételét a Serdülő B Döntőben. Mi azonban mégis részfeladatokkal érkeztünk, melyeket az elmúlt 3 közös edzésünk során sikerült gyakorolni. Ezekből nagyon nagy számban kaptam vissza a lányoktól, mind támadásban, mind pedig védekezésben. Minden mérkőzés előtt és után azt kértem tőlük, hogy ne az egyénben gondolkozzanak, hanem a csapatban, hiszen egy ilyen három mérkőzéses hétvégén csak így lehetünk sikeresek. Ez a hétvége igazi csapatmunka volt! Köszönöm a lányok munkáját, bízom benne, hogy a B döntőben is minél sikeresebben tudnak majd szerepelni és akár éremért is harcolni.

– fogalmazott Kaltenecker András, edző.

Női Kosárlabda Serdülő bajnokság 3. forduló, K csoport, Szekszárd

2022.04.30.

Darazsak Sportakadémia – Dávid Kornél KA/A 94-45 (23-12, 22-11, 26-6, 23-16)
Darazsak Sportakadémia: Kocsárdi R. 13, Horváth I. 12, Ábrahám E. 12, Szlávik F. 12, Sonkoly F. 12, Horváth H. 7, Csaplár-Nagy L. 6, Varga B. 6, Ritecz K. 4, Pongrácz P. 4, Mészáros N. 4, Szabó B. 2,

Darazsak Sportakadémia – Kanizsa DKK 94-35 (28-7,23-6,30-12,13-10)
Darazsak Sportakadémia: Ábrahám E. 21, Kocsárdi R. 16, Sonkoly F. 15, Varga B. 9, Horváth H. 8, Csaplár-Nagy L. 6, Horváth I. 6, Szlávik F. 4, Szabó B. 3, Ritecz K. 2, Pongrácz P. 2, Mészáros N. 2,

2022. 05.01.

Atomerőmű KSC-Szekszárd Darazsak Sportakadémia 69-74 (14-29,16-20,19-11,20-14)
Darazsak Sportakadémia: Ábrahám E. 15/3, Varga B. 12/3, Horváth H. 9, Sonkoly F. 9, Csaplár-Nagy L. 8, Mészáros N. 6, Szabó B. 3, Kocsárdi R. 3, Szlávik F. 3, Pongrácz P. 2, Horváth I. 2, Ritecz K. 2,

A torna első napján eldőlt, hogy részt vehetünk az “A” döntőben, miután mindkét ellenfelünket magabiztosan győztük le. A DKKA elleni találkozót nagy elszántsággal, ugyanakkor nagy izgalommal kezdtük. Szerencsére hamar túlléptünk a feszült pillanatokon, gyorsan magunkra találtunk, és végig kézben tartva a mérkőzést nyertük meg a találkozót. A Nagykanizsa ellen is beleadtunk mindent, nagyon szép támadásaink voltak, határozott védekezés, ez meghozta a győzelmet. Vasárnap a Szekszárd együttese következett. Mindkét csapat már annak tudatában, hogy megvan a döntő, ugyanakkor nagy győzni akarással lépett pályára. Repülő rajtot vett első ötösünk, elképesztő teljesítménnyel rukkoltak ki a lányok. Második negyedben már szolidabb volt a csapat, de így is 19 pontos előnnyel zártuk a félidőt. A második félidőben viszont csak pillanataink voltak, azok viszont gyönyörűek. Sok elkapkodott támadás és gyenge védekezés jellemezte a csapatot. Nem tudjuk kiválasztani, mikor kell lassítani, nem pedig fejjel menni a falba. Dicséretes viszont, hogy így is nyerni tudtunk a végén, így 3/3-as összesítéssel végeztünk az élen ebben a fordulóban! Nagyon nagy boldogság, hogy ott leszünk a legjobb 8 csapat között, hiszen ezért küzdöttünk egész évben!

– értékelt a mérkőzéseket követően Stoics Judit, vezetőedző.

Kadett /A, Velence, Olaszország

2022.04.23

Basket Trieste – Darazsak Sportakadéma 58-63
Darazsak Sportakadémia: Janzsó Alíz 17, Völgyi Lili 10/3, Szabó Lili 10, Vasi Hanna 8, Rokob Zora 6, Plangár Réka 5, Szabó Rozina 2, Pásztor Kata 2, Hawkins Abigél 2, Bauer Zorka 1, Egresits Réka –

2022.04.24

Basket Trieste – Darazsak Sportakadéma 49-79
Darazsak Sportakadémia: Janzsó Alíz 16, Völgyi Lili 15, Vasi Hanna 12, Bauer Zorka 10, Egresits Réka 6, Szabó Rozina 6, Szabó Lili 6, Hawkins Abigél 4, Pásztor Kata 2, Rokob Zora 2, Plangár Réka –

2022.04.25.

Velence – Darazsak Sportakadémia 34-94
Darazsak Sportakadémia: Janzsó Alíz 16, Völgyi Lili 15/3, Szabó Lili 14/6, Vasi Hanna 12, Egresits Réka 8/3, Szabó Rozina 7/3, Pásztor Kata 7, Bauer Zorka 7, Rokob Zora 4, Plangár Réka 4, Hawkins Abigél –

Remekül szolgálta a felkészülésünket a döntő előtt pár héttel a kint lejátszott három mérkőzés. A hibákat javítva és a finomhangolást megcsinálva reméljük tudjuk ezeket hasznosítani a jövő héten a döntőben.

– fogalmazott Czirják Szilvia, vezetőedző.

Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – Bajai NKK 101-77 (25-26, 29-16, 20-21, 27-14)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 23, Varga S. 19/6, Molnárová L. 13, Pfeiffer V. 11, Erdélyiová A. 10, Ács L. 8, Szomszéd Cs. 8, Egresits R. 4, Karácsony T. 3/3, Szeli K. 2, Gombkötő L. –, Török K. –

Huszonnégy ponttal nyertük meg a találkozót, és száz egység felett dobtunk. Végig jól működtek a támadásaink, a védekezéssel viszont csak az utolsó huszonnégy percben voltam elégedett. Előtte csak néztünk. Az időkérés után a félidőig már csak négy pontot szerzett az ellenfél. Sajnálom a Baja játékosát, aki vérző fejjel hagyta el a pályát. Gratulálok a lányoknak a huszonhat percnyi jó védekezésért, valamint azért, mert ésszel játszottunk, mindig megtaláltuk a jó helyzeteket, és bár szerezhettünk volna több kosarat is távolról, száz dobott ponttal elégedettnek kell lennünk.

– nyilatkozta a mérkőzést követően Giustino Altobelli vezetőedző, Sportdarázs-SMAFC.