Utánpótlás

Soproni Darazsak Sportakadémia: nemzetközi tornán a serdülők, sűrű napok után a kadettek

:

:

Fotó: Soproni Darazsak Sportakadémia

Az elmúlt héten a Soproni Darazsak Sportakadémia nemzetközi serdülő tornának adott otthont. A kadett bajnokságban is sűrű program várt a soproniakra. Az ANB Piros csoportjában pedig két mérkőzést játszott a Sportdarázs-SMAFC. Teljes eredménylista.

Nemzetközi Serdülő Kosárlabda Torna, Sopron, Novomatic Aréna

2022.03.24., csütörtök

Darazsak Akadémia B – Nagykanizsa 47-74 (6-16, 10-23, 15-17, 16-18)
Darazsak Akadémia B: Fekete Zs. 12, Szabó R. 7, Bidló B. 6, Szlávik F. 6, Szabó S. 5, Csaplár M. 5, Schmidl N. 2, Áron Sz. 2, Fekete L. 2, Horváth H. -, Perlaki V. -, Szemenyei A. -,
Nagykanizsa legjobb dobói: Kiss Szabó E. 20, Rezsek R. 14, Szilágyi L. 12, Szomja C. 11,

Zagreb – Darazsak Akadémia B 62-93 ( 15-15, 13-34, 18-16, 16-28)
Zagreb legjobb dobói: Matijevic M. 28, Kusanovic M. 11, Bosnjak 10,
Darazsak Akadémia B: Schmidl N. 19, Szlávik F. 15, Csaplár M. 15, Szabó R. 13, Fekete Zs. 8, Harcos L. 6, Horváth H. 5, Bidló B. 4, Áron Sz. 4, Szabó S. 2, Szemenyei A. 1, Perlaki V. 1,

2022.03.25., péntek

Darazsak Akadémia A – Hradec Kralove 92-48 (13-19, 27-7, 25-10, 27-12)
Darazsak Akadémia A: Szlávik B. 21, Ábrahám E. 16/3, Csaplár-Nagy L. 14, Varga B. 13/6, Horváth H. 9, Kocsárdi R. 7, Sonkoly F. 6, Ritecz K. 4, Pongrácz P. 1, Ordasi E. 1, Horváth I. -, Szabó B. -.
Hradec Kralove legjobb dobói: Dominika P. 21, Klára Z. 8,

DVTK – Darazsak Akadémia A 60-44
DVTK legjobb dobói: Fárbás 26, Katona 9, Ocsenás 8
Darazsak Akadémia A: Ritecz K. 12, Szabó B. 9, Horváth H. 6, Varga B. 5, Horváth I. 4, Szlávik B. 2, Pongrácz P. 2, Csaplár-Nagy L. 2, Ábrahám E. 1, Kocsárdi R. 1, Sonkoly F. -, Mészáros N. –

2022.03.26., szombat

DVTK  – Darazsak Akadémia B 55-45 (14-12, 13-9, 14-10, 14-14)
Darazsak Akadémia B : Schmidl N. 20, Csaplár M. 10, Horváth H. 7, Szabó R. 4, Szemenyei A. 2, Fekete L. 2, Áron Sz. -, Harcos L. -, Szabó S. -, Perlaki V. -,
DVTK legjobb dobói: Ocsenás M. 17/3, Erdei G. 12, Kisari K. 12,

Nagykanizsa – Darazsak Akadémia A 44-61 (10-19, 11-20, 12-15, 11-7)
Darazsak Akadémia A : Varga B. 13, Szlávik B. 11, Horváth H. 11/3, Sonkoly F. 6, Csaplár-Nagy L. 6, Ábrahám E. 5, Ordasi E. 2, Szabó B. 2, Horváth I. 2, Kocsárdi R. 1, Ritecz K. 2, Pongrácz P. -, Mészáros N. -,
Nagykanizsa legjobb dobói: Rezsek R. 16, Kis-Szabó E. 16,

2022.03.27., vasárnap

Darazsak Akadémia B – Nagykanizsa (Bronzmérkőzés) 39-70 ( 4-24, 12-22, 15-6, 8-18)
Darazsak Akadémia B: Szlávik F. 15/3, Csaplár M. 9, Schmidl N. 4, Horváth H. 4, Szabó R: 3, Szemenyei A. 2, Áron SZ. 2, Perlaki V. 2, Harcos L. -, Fekete Z. -, Bidló B. -,
Nagykanizsa legjobb dobói : Kis-Szabó E. 17, Rezsek R. 15, Benczik V. 11,

Darazsak Akadémia A – DVTK (Döntő) 64-69 (12-19, 15-16, 16-12, 12-8, 9-14)
Darazsak Akadémia A: Horváth H. 13, Szlávk B. 11, Csaplár-Nagy L. 8, Ábrahám E. 8, Varga B. 8, Sonkoly F. 6, Mészáros N. 4, Kocsárdi R. 4, Ritecz K. 2, Pongrácz P. -, Szabó B. -, Horváth I. -, Ordasi E. –
DVTK legjobb dobói : Fárbás E. 15, Katona C. 12, Ocsenás M. 11,

Stoics Judit, a Darazsak Akadémia “A” vezetőedzője az alábbiak szerint értékelte a tornát:

Két év után újra nemzetközi tornát rendezhettünk itthon, melyen szereplésünket a mi csoportunkban szereplő cseh Hradec Kralove csapatával kezdtük meg. Nagyon jó ritmusú mérkőzésen, végig koncentráltan játszva, magabiztosan nyertük meg a találkozót. Következő ellenfelünk, a jó szerkezetű DVTK ellen már közel sem tudtuk az elképzeléseinket megvalósítani. Itt éreztem igazán, hogy egy hét leforgása alatt a 6. meccsünket játsszuk. Tompák és fáradtak voltunk, tele rossz döntésekkel, és mint ebből adódik, sok-sok kihagyott dobással. A 4.negyed elején még visszaküzdöttük magunkat 10 pontra, ami a mérkőzéshez képest extra teljesítmény volt, sajnos a vereséget nem kerülhettük el.
Szombaton a Nagykanizsával a döntőbe jutásért harcoltunk, de tudtuk, ez most önmagunkkal vívott harc a becsületünkért és hogy megmutassuk sokkal többre vagyunk képesek, mint a péntek délutáni produkció. Meg is látszott a lányokon az akarat, egy nagyon mély gödörből felkapaszkodva vívtuk ki a győzelmet.
A torna döntőjében ismét a DVTK remek csapatával mérkőztünk meg. Az ilyen meccsek azok, melyek előre visznek és sok-sok tanulsággal szolgálnak mindenkinek! Rendkívül büszke vagyok a lányokra, hihetetlen nagyot küzdöttek, sokat javult a védekezésünk is és ami még inkább örömmel tölt el, fejben tettünk sokkal többet bele a mérkőzésbe, mint azt valaha is láttam ettől a csapattól. 5 másodperccel a vége előtt egy időkérésnél lerajzolt szinte új mozgásból tudtunk kosarat dobni, ezzel kiharcolva a hosszabbítást is.
Második helyen fejeztük be a tornát, de az utolsó meccs hite, hangulata, emléke az, amit tovább viszünk magunkkal és építkezünk tovább.
Külön díjasainknak Ábrahám Eszternek, Horváth Hannának, Varga Boglárkának nagy gratuláció!
És a fiatal Csaplár-Nagy Larának külön gratulálok a teljesítményéhez!

Bencze Mária, a Darazsak Akadémia “B” vezetőedzője így foglalta össze a torna tapasztalatait:

Csütörtöktől-vasárnapig, egy 6 csapatos nemzetközi tornán vettünk részt!
Első mérkőzésünk, a Nagykanizsa ellen volt, ahol az idősebb lányokat is felvonultató ellenfelünkkel sajnos nem tudtunk mit kezdeni és kikaptunk. Délután a Zágráb ellen, nagyon szép, és okos játékkal, jó védekezéssel (59 lepattanó) megszereztük a győzelmet!
Pénteken pihenőnapunk volt.
Szombaton, a keresztjátékban a DVTK nagyon ügyes, felkészült csapata ellen játszottunk, egy élvezetes, harcias meccset! (Az ellenfél edzője Erzsó, pihentette két legjobbját) 10 ponttal kaptunk ki, amit én extra teljesítménynek értékelek! ( 46 lepattanó).
Vasárnap ismét a nagykanizsai lányokkal néztünk szembe a bronzmérkőzésen, ami hasonlóképpen alakult, mint a csütörtöki összecsapásunk! Így a 4. helyet szereztük meg!
Összességében elégedett vagyok a lányok teljesítményével, persze még rengeteg a tennivalónk, ezért dolgozunk tovább!
Gratulálok Schmidl Napsinak, Szabó Rebekának, és Csaplár Mercinek a különdíjakhoz!

Leány Kadett Kosárlabda Bajnokság 8. forduló

Darazsak Sportakadémia A – NKA Pécs A 74-88 (10-23, 24-27, 18-23, 22-15)
Darazsak Sportakadémia A: Kókai P. 20/3, Janzsó A. 10, Vasi H. 9, Völgyi L. 7/3, Bauer Z. 6/3, Pásztor K. 6/3, Egresits R. 5, Szabó R. 4, Raffay D. 4, Rokob Z. 3

Rendkívül bátortalanul kezdtük a mérkőzést, melyet kihasznált ellenfelünk. Az utolsó negyedben tudtunk kellő agresszivitással játszani.

– értékelt Czirják Szilvia, vezetőedző.

Kadett bajnokság, keresztjáték

1. mérkőzés

Darazsak Sportakadémia/B – Szegedi KE/A 57 -57 (17-15, 16-16, 10-13, 14-13)
Darazsak Sportakadémia/B: Raffay D. 19/3, Plangár R, 11, Salamon R. 10/3, Egresits R. 10, Marosvölgyi Zs. 5, Vajda N. 2, Pásztor K. -, Bába K. -, Bugledich R. -, Bíró Cs. – , Őri S. -,

Nem lehetek teljesen elégedett a mérkőzésen nyújtott teljesítményünkkel, amit az eredmény is hűen tükröz. Voltak jó periódusaink, de nem voltunk elég agresszívak védekezésben, és időközönként buta hibákat vétettünk támadásban. Biztos vagyok benne, hogy a vasárnapi visszavágón minden játékos törekedni fog a taktikai utasításainkat betartva, a maximális teljesítményt kiadni magából.

– nyilatkozta Seres Éva, vezetőedző.

2. mérkőzés

Szegedi KE/A – Darazsak Sportakadémia/B 67 -56 (15-11, 17-16, 19-8, 16-21)
Darazsak Sportakadémia/B : Raffay D. 21/6, Bába K. 7/3, Marosvölgyi Zs. 6, Plangár R. 5, Pásztor K. 5, Salamon R. 4, Bugledich R. 4, Egresits R. 2, Vajda N. 2, Mikula P. -, Iván R. -, Őri S. -,

Gratulálok a Szeged csapatának a két mérkőzés összképe alapján megérdemelten nyertek!Mi a végsőkig küzdöttünk, de közel sem tudtuk azt nyújtani amit valójában tudunk.Remélem az elkövetkező időszakban nem lesz több sérülés és betegség ami hátráltatja fejlődésünket a szezon hátralévő részében. Továbbra is bízom a csapatomban, hogy kemény munkával el fogjuk érni kitűzött céljainkat!

– fogalmazott Seres Éva, vezetőedző.

Regionális Leány Kadett Bajnokság

Tapolcai Oroszlánok – Darazsak Sportakadémia/C 57 -89 (10-26, 21-21, 17-19, 9-23)
Darazsak Sportakadémia/C: Ritecz K. 18, Kocsárdi R. 17, Sonkoly F. 16/3, Csaplár-Nagy L. 10, Horváth I. 9, Ábrahám E. 9, Szabó B. 4, Bidló B. 2, Varga B. 2, Horváth H. 2, Iván R. -, Mészáros N. -,

Nagyon jó felfogásban kezdtük a mérkőzést, harcosak és okosak voltunk, így negyed végére már 16 ponttal vezettünk. A második és a harmadik negyedben voltak kisebb hullámvölgyeink, de összességében jól játszottunk.

– nyilatkozta Stoics Judit, vezetőedző.

Regionális junior bajnokság, Szombathely

Szombathelyi SI – Darazsak Sportakadémia/B 64-48 (13-16, 10-10, 19-15, 22-7)
Darazsak Sportakadémia/B: Bognár D. 22, Szlávik S. 10/3, Novotnik B. 8, Kánitsch B. 3, Mák B. 3, Glatz B. 2, Herczeg F. –, Gondár R. –, Schmidl B. –, Horváth V. –

Betegségek miatt ugyan irányító nélkül, megfogyatkozva álltunk fel, de ezzel együtt is nyernünk kellett volna. A vereségben nekem és a csapatnak.

– értékelt Dave Brooks, vezetőedző

Női amatőr bajnokság, Piros csoport

Ajka – Sportdarázs-SMAFC 60-64 (14-16, 14-15, 17-12, 15-21)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 21/3, Sitku Zs. 19/3, Pfeiffer V. 10/6, Ács L. 6, Erdélyiová A. 4, Egresits R. 2, Gombkötő L. 2, Karácsony T. –

Nagyon kemény mérkőzésest nyertünk meg idegenben. Ez a harmadik mérkőzésünk zsinórban, amit nyertünk. 40 percig zóna ellen játszottunk. Irányítottuk a mérkőzést végig. Szeretnék köszönetet mondani a másodedzőmnek, Andrásnak, mert jól dolgozunk, úgy érzem, ilyen mérkőzést két hónappal ezelőtt nem tudtuk volna megnyerni, főleg úgy, hogy két játékosunk is beteg. Szeretnék gratulálni a lányoknak is, szép teljesítményt nyújtottak csapatként!

– nyilatkozta Giustino Altobelli, vezetőedző.

MAFC – Sportdarázs-SMAFC 59-51 (21-13, 14-15, 9-14, 15-9)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 16/3, Pfeiffer V. 13/3, Sitku Zs. 10, Egresits R. 4, Karácsony T. 2, Ács L. 2, Török K. 2, Gombkötő L. 2, Erdélyiová A. –

Gyengén kezdtük a mérkőzést az első pár percben. Utána szépen lassan felvettük a mérkőzés ritmusát, a második és harmadik negyedben visszajöttünk a mérkőzésbe és vezettünk is. Sajnos az utolsó hét percben, amikor már 7 ponttal vezettünk, túl sok hibát vétettünk és nem tudtunk mezőny kosarat dobni. Az ellenfelünk tapasztaltabb volt, mint mi, ez biztos, de az is, hogy a végjátékban mi veszítettük el a mérkőzést. Köszönöm a lányok munkáját, készülünk a következő mérkőzésre!

– értékelt Giustino Altobelli, vezetőedző.