Utánpótlás

Soproni Darazsak Sportakadémia: regionális és országos bajnoki mérkőzéseket vívtak a versenyző csapatok

:

:

Az elmúlt hétvégén a Soproni Darazsak Sportakadémia versenyző csapatai regionális és országos bajnoki mérkőzéseket vívtak. Teljes eredménylista.

Fotó: Soproni Darazsak Sportakadémia

Serdülő regionális bajnokság, északnyugati régió, B-csoport

Soproni Darazsak Akadémia/B – Dávid Kornél KA/B 77-68 (18-14, 20-25, 17-14, 22-15)
Soproni Darazsak Akadémia/B: Oláh N. 15/3, Horváth R. 14/3, Tóth B. 14, Szemenyei H. 8, Babos R. 6, Ács R. 6, Horváth A. 4, Keresztfalvi B. 4, Kertész D. 2, Bőhm A. 2, Markovits I. 2, Bodnár A. –

Széchenyi Kosárlabda Akadémia/C – Soproni Darazsak Akadémia/B 37-128 (10-28, 5-40,15-24, 7-36)
Soproni Darazsak Akadémia/B: Markovits I. 24, Babos R. 14, Oláh N. 13/3, Horváth R. 12, Tóth B. 12, Bodnár A. 10, Ács R. 10, Bőhm A. 9, Horváth A. 8, Szemenyei H. 6, Keresztfalvi B. 6, Kertész D. 4

Remek mérkőzést játszottunk az első találkozón, szinte végig nagy küzdelem volt a pályán. Igazából a negyedik negyed közepétől sikerült ritmust váltanunk, ami végül a Győzelmet jelentette számunkra! Gratulálok mindkét csapatnak, mert élvezetes, jó találkozó volt! A második mérkőzésen tovább tartott a lendületünk. Sok szerzett labdából sikerült könnyű pontokat dobnunk, így nagyarányú győzelmet arattunk.

– összegzett Áron Balázsné, vezetőedző.

Kadett bajnokság, Rájátszás Piros csoport

Csata DSE – Darazsak Sportakadémia/A 82 -55 (19-20, 29-8, 14-8, 20-19)
Darazsak Sportakadémia/A : Szabó R. 15/9, Janzsó A. 13, Vasi H. 9, Bauer Z. 5/3, Pásztor K. 5/3, Szabó L. 2, Rokob Z.  2, Raffay D. 2, Egresits R. 2, Völgyi L. -,

Rendkívül nehezen keveredünk ki a Covid okozta betegségekből. Igyekszünk minden meccsen kicsit előrébb lépni, most a Csata ellen ez az 1. negyedben sikerült. Nehéz a lányoknak megérteni, hogy egyszer csak “elfogy” a testük, amire egyébként egész ősszel támaszkodtak. Keményen dolgozunk! 💚💛

– mondta Czirják Szilvia, vezetőedző.

Kadett bajnokság, Fehér B csoport rájátszás

Darazsak Sportakadémia/B – Török Flóris-Törekvés SE/A 87-45 (20-10, 23-10, 21-14, 23-11)
Darazsak Sportakadémia/B : Raffay D. 21, Szlávik B. 17, Salamon R. 12, Mikula P. 12/3, Marosvölgyi Zs. 11, Fenyvesi F. 8, Őri S. 2, Plangár R. 2, Vajda N. 2, Iván R. –

Gratulálok a csapatnak a nagy arányú győzelemhez! Örülök, hogy mindenki pályára lépett és teljesítményével hozzájárult ehhez.

– nyilatkozta Seres Éva, vezetőedző.

Fotó: Tóth Zsombor / Soproni Darazsak Sportakadémia

Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – DVTK U23 97-55 (28-19, 26-12, 24-12, 19-12)
Sportdarázs-SMAFC: Molnárová L. 20, Bakó P. 19, Bognár D. 14, Pfeiffer V. 13, Karácsony T. 8, Szomszéd Cs. 8, Erdélyiová A. 6, Gombkötő L. 6, Németh B. 3/3, Török K. –

Tudjuk, hogy nem ez volt a legnehezebb mérkőzésünk, mert az ellenfelünk a tabella alján helyezkedik el, de előfordulhatott volna, hogy nem a megfelelő hozzáállással játsszuk le ezt a találkozót, de a lányok ma megértették, hogy ha egységesen játszunk, ha járatjuk a labdát, akkor nem lehet gond. Végül harmincegy gólpasszal fejeztük be a meccset. Meg kell várnunk a következő összecsapásokat ahhoz, hogy lássuk, vajon fejlődtünk-e, de mostanában rövid idő alatt sok meccset játszottunk, és szombaton már jön is a következő idegenben.

nyilatkozta Giustino Altobelli, vezetőedző.

NKA-Pécs-PEAC – Sportdarázs-SMAFC 68-46 (16-10, 17-15, 12-12, 23-9)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 21/3, Molnárová L. 9/3, Erdélyiová A. 8, Bognár D. 2, Gombkötő L. 2, Egresits R. 2, Karácsony T. 2, Török K. -, Szomszéd Cs. –

Ez volt a 6. mérkőzésünk 15 nap alatt, nem volt megfelelő energiánk már erre a mérkőzésre. Sajnos minden alkalommal, amikor ilyen szintű agresszív védekezést kapunk, hasonlóan rosszul reagáljuk le. Valóságban nem ez a különbség a két csapat között, azonban az utolsó pár percre már elfogytunk teljesen.

– értékelt Giustino Altobelli, vezetőedző.