Soproni Darazsak Sportakadémia: ünnepek után újra pályán a versenyző csapatok

Az ünnepek után január első hetében folytatódik az erőpróbák a Soproni Darazsak Sportakadémia csapatai számára.

Kadett bajnokság rájátszás, Piros csoport

Darazsak Sportakadémia/A – Csata DSE 70-75 (22-19, 14-22, 13-21, 21-13)
Darazsak Sportakadémia/A: Kókai P. 27/9, Janzsó A. 14, Szabó L. 12/6, Bauer Z. 6, Szabó R. 4, Pásztor K. 3/3, Rokob Z. 2, Vasi H. 2, Völgyi L. -, Plangár R. -, Egresits R. -, Hawkins A. –

Nagyon küzdöttünk az “elemekkel” a héten, ennek ellenére szívvel-lélekkel harcoltunk! Az utolsó 5 percre találtuk meg azt a ritmust, amely a Csata ellen célravezető lehet. Utunk, feladatunk tiszta, rendületlenül dolgozunk tovább! ??

– nyilatkozta Czirják Szilvia, vezetőedző.

Kadett bajnokság rájátszás, Fehér csoport

Darazsak Sportakadémia/B – Szolnoki Sportcentrum/A 67-65 (25-14, 18-17, 12-14, 12-20)
Darazsak Sportakadémia/B: Raffay D. 15/3, Plangár R. 15, Salamon R. 14, Pásztor K. 8, Bába K. 6, Bugledich 4, Marosvölgyi Zs. 3/3, ŐrI s. 2, Fenyvesi F. -, Vajda N. -, Iván R. –

Gratulálok a csapatnak a várva várt győzelemhez! A mérkőzés képe alapján nagyobb arányú győzelemre számítottam, de 5 perccel a vége előtt ismét elkövettük azokat a hibákat, amelyek korábban is jellemeztek minket! A következő időszak feladata, hogy nem csak fizikailag, hanem fejben is előbbre lépjünk.

– fogalmazott a találkozót követően Seres Éva, vezetőedző.

Regionális Leány Kadett Bajnokság

Darazsak Sportakadémia/C – Tapolcai Oroszlánok 100-44 (18-16, 31-4, 17-11, 34-13)
Darazsak Sportakadémia/C : Ábrahám E. 28/6, Kocsárdi R. 20, Ritecz K. 16, Horváth H. 14, Sonkoly F. 10, Szabó B. 6, Mészáros N. 4, Horváth I. 2

Az ünnepek utáni első héten játszottuk le az elmaradt kadett mérkőzésünket. Érezhető volt, hogy nem voltunk még fejben kész erre a mérkőzésre, így első negyedünk elég nyögvenyelősre sikeredett. A második negyedtől keményebb lett a védekezésünk, elkezdtünk futni, sok szerzett labdánk volt, amiket jól értékesítettünk.

– értékelt Veres Judit, vezetőedző.

Leány junior bajnokság, Budapest

BEAC-Újbuda KA – Darazsak Sportakadémia/A 73-61 (19-16, 20-7, 20-19, 14-19)
Darazsak Sportakadémia/A: Molnárová L. 19/6, Erdélyiová A. 11/3, Ács L. 7, Németh B. 7, Kovács L. 5/3, Gombkötő L. 5/3, Szomszéd Cs. 4, Völgyi L. 3/3, Vasi H. –

Csalódott vagyok, mert a problémáink ellenére győzni mentünk Budapestre. Gyenge 1:1 védések és érthetetlen eladott labdák jellemezték a második negyedet, ami meg is pecsételte a sorsunkat! Voltak jó periódusaink, de nem volt elég arra hogy még szorosabbá tegyük a mérkőzést! Mentálisan nem voltunk erősek, és itt csapatra gondolok, mindenkire szükség van, minden percben, mert egy CSAPAT vagyunk, és ha hiányoznak a láncszemek, abból nem sülhet ki jó! De tudom azt, hogy képesek vagyunk ezt a fiaskót kijavítani a bajnokság következő szakaszában egy CSAPATKÉNT! Minden bele Lányok!!!

– nyilatkozta Hollós Dániel, vezetőedző.

Női amatőr bajnokság, Piros csoport, 11. forduló

Bajai NKK – Sportdarázs-SMAFC 78-74 (15-17, 21-21, 19-14, 23-22)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 27/3, Molnárová L. 17/3, Erdélyiová A. 13, Ács L. 13, Szomszéd Cs. 4, Karácsony T. –, Kovács L. –, Gombkötő L. –

Karácsonyi szünet utáni első mérkőzésünket játszottuk. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen ellenfelünk tét nélkül lépett pályára. A hosszú utazás és az, hogy csak nyolc játékossal tudtunk eljönni, rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Ellenfelünk jobban akarta a győzelmet és több energiát tudott mozgósítani a végjátékban, míg mi hiába dobtunk idegenben 74 pontot, a védekezésünk átjáróház volt. Azon kell dolgoznunk a következő hetekben, hogy ez rendbe kerüljön.

– értékelt Giustino Altobelli, vezetőedző.