Soproni és győri siker vasárnap

:

:

Vasárnap két találkozóra került sor a hazai élvonal 13. fordulójában. A Sopron Basket Cegléden aratott győzelmet, míg az UNI-Győr – MÉLY-ÚT a ZTE NKK csapatát múlta felül.

A Sopron Basket együttesében visszatért kézműtétje után Jelena Brooks, de a Candice Dupree és Tina Jovanovic játékára nem számíthatott a szakmai stáb. Végül a címvédő a VBW CEKK Cegléd otthonában ilyen felállásban is 75-66-os sikert aratott. A küzdelmes összecsapáson a soproniak 18 ponttal is vezettek, de a Cegléd többször felzárkózott. Határ Bernadett 27, Aleksandra Crvendakic 14 pontot jegyzett a győztes gárdában. Ceglédi oldalon Keita Swanier zárt 17 ponttal.

Az UNI-Győr – MÉLY-ÚT Merim Mehmedovic irányításával győztesen mutatkozott be. Szoros végjátékban 71-68-ra verte a ZTE NKK alakulatát. Győri oldalon a közelmúltban igazolt új center Rachel Hollivay pályára lépett, de Sandra Ygueravide családi okok miatt nem állt rendelkezésre. A ZTE az első és a második negyed fordulóján 19-2-es futással komoly lépéselőnybe került. A harmadik etapban azonban egyenlített a Győr. Fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A hajrában 66-66 után a  25 pontos Zofia Hruscakova triplája hozta a döntő fordulatot.

VBW CEKK Cegléd – Sopron Basket 66-75 (17-20, 14-20, 18-21, 17-14)

VBW CEKK Cegléd: Keita Swanier 17/3, Renata Brezinova 16/6, Gorjanácz Ágnes 13.

Sopron Basket: Határ Bernadett 27, Aleksandra Crvendakic 14/6, Jelena Brooks 12.