Soproni kiütés az õrült szombat rangadóján

:

:

Szombaton négy mérkõzést rendeztek a Magyar bajnokság 14. fordulójából. A rangadón a Sopron 73-48-ra gyõzte le a Work Force DKSK Miskolc együttesét. A címvédõ Gyõr 115 pontot dobva ütötte ki a Ceglédet és születtek meglepetések is, a Vasas a ZTE-t, a BSE a Szekszárdot verte. Összefoglaló.

A forduló rangadóján a Sopron látta vendégül a DKSK-t. Székely Norbert együttese végig vezetve, meggyõzõ játékkal 73-48-as gyõzelmet aratott. Mindkét csapat fontos sikerbõl érkezett a találkozóra. A Sopron az Euroligában az Arras otthonában aratott gyõzelmet, míg a miskolciak a közvetlen riválisukat a Zalaegerszeget verték. A Sopron kezdett jobban, nem telt el 2 perc és már 7-0 állt az eredményjelzõn. Peresztegi Nagy Ákos tanítványai késõn ébredtek, de Raven ziccere után 7-6-ra felzárkóztak.

A Work Force DKSK Miskolc ezt követõen támadhatott a vezetésért, de a vendégek nem tudtak fordítani. Innentõl kezdve pedig beindult a soproni henger és 9-8 után az elsõ negyed utolsó 4 és fél percét 13-3-ra nyerte a listavezetõ. A második negyedben tovább nõtt a különbség a két gárda között, a játékrész elsõ 5 percében mindössze egy duplát értékesített a DKSK. Ez idõ alatt pedig a Sopron elõnye 33-13-nál a 20 pontot is elérte. Peresztegi Nagy Ákos idõt is kért és a folytatásban a miskolciak elsõsorban Bukovszki találataival kozmetikáztak az eredményen.

A 41-26-ról induló harmadik negyed elején nagy kérdés volt, hogy milyen irányt vesz a találkozó. A Sopron nagy lendülettel és kiváló játékkal kezdett és ez megadta a folytatás alaphangját. A játékrész az immár a saját közönsége elõtt is visszatérõ Amber Holt triplájával indult. A hazaiak elõnye elõbb 20 pont felett állandósult, majd a 30 egységet is megközelítette. A DKSK a negyed végén triplákkal hozta vissza magát 61-38-ra, azaz 23 pontos mínuszra.

A negyedik szakaszban már lehetõséget kapott mindkét oldalon a kispad. A soproniaknál Szabó Fanni végigjátszotta a játékrészt, de Böröndy és Vágvölgyi is 4-4 percet töltött a pályán. A miskolciaknál Fejes bizonyíthatta rátermettségét, de Ocsenás is lehetõséget kapott. A különbség érdemben nem változott. A Sopron helyenként kifejezetten közönségszórakoztató játékkal 73-48-as gyõzelmet aratott és õrzi a veretlenségét.

A Gyõr egy váratlanul nagy arányú csehországi vereség után a Cegléd ellen javíthatott. Fûzy Ákos együttese extra dobóformát mutatva 115-57-re verte riválisát. A gyõriek 20 perc alatt már 59 pontot szereztek. Az egész mérkõzésre vetített statisztikából kiderül: a duplákat tekintve a címvédõ 49 mezõnykísérletébõl 31 sikeres volt, a tripláknál pedig 26 vállalásból 10 talált utat a gyûrûbe. A gyõrieknél hatan is kétszámjegyû pontot értek el, a legeredményesebbnek Rasheed Rita bizonyult.

A meglepetések sora a BSE és a Szekszárd összecsapásával kezdõdött, melyen a fõvárosiak 67-65-ös gyõzelmet arattak. A Szekszárd már a mérkõzés elején magához ragadta a kezdeményezést és a második negyed elején 9 pontos differenciát jegyezhettünk fel. A BSE elsõsorban Károlyi Andrea villanásaival a félidõre 39-36-ra zárkózott fel. A folytatás igazi hullámvasutat hozott. A BSE elõbb fordított, majd a Szekszárd meglépett 6 ponttal. Az utolsó 6 percbe 60-54-es szekszárdi vezetésrõl érkeztek a csapatok. A BSE 60-60-nál érte utol riválisát és az utolsó percben 62-62 után Orsó triplája döntött. A BSE legjobbja a 21 pontos Károlyi Andrea volt.

Ennél is nagyobb meglepetést jelentett a Zalaegerszeg veresége a Vasas otthonában. Gáll Tamás együttese 73-72-re kapott ki. A zalaiak jól kezdtek és 20-8-ra is vezettek az elsõ negyedben. A második szakaszban azonban 28-28-nál érte utol a Vasas a ZTE-t. Innentõl kezdve fej-fej haladtak a csapatok. A 44-43-as félidõ után a harmadik negyedben 2 pontnál nagyobb differencia nem alakult ki a felek között. A záró szakasz 59-59-rõl kezdõdött. Az etap elején 64-59-re meglépett a Vasas, de Gáll Tamás együttese összekapta magát és 67-66-nál fordítottak. Az utolsó percbe fordulva 71-70-nél még vezetett a ZTE, de ezt az elõnyt nem sikerült megtartani. A végeredményt Mansaré büntetõi állították be.

UNIQA Euroleasing Sopron – Work Force DKSK 73-48 (22-11, 19-15, 20-12, 12-10)
BSE-FCSM – KSC Szekszárd 67-65 (17-23, 19-16, 14-17, 17-9)
HAT-AGRO UNI Gyõr – Ceglédi EKK 115-57 (29-13, 30-17, 25-11, 31-16)
MKB Euroleasing Vasas – ZTE NKK 73-72 (19-26, 24-18, 16-15, 14-13)