Sorozatban a harmadik győzelmét aratta a BEAC

PINKK-Pécsi 424 - ELTE-BEAC Újbuda 76-92 (27-26, 20-22, 12-22, 17-22)

Nyilas I., Horváth Cs,, Rózsavölgyi A. (Vághy T.)

PINKK-Pécsi 424: Mujovic 24/3, Horváth 15/6, Szücs, Jáhni 6, Davis-Stewart 18/9. Csere: Révész 2, Zsilinszky 3/3, Tenyér 8/3.

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 25/12, Boros B., Boros J. 9/3, Mérész 15/3, Barnai 16. Csere: Koch 9/3, Katona, Ivanova 4, Orosz, Dénes, Zsámár 2, Juhász 12/6.

Fotó: PINKK.hu

A Play-Out 4. fordulójában az ELTE-BEAC Újbuda 92-76-os győzelmet aratott a PINKK Pécsi 424 otthonában.

Nyíltsisakos támadójáték jellemezte a találkozót. Az első percben Jáhni Zsófia duplájával és Bozica Mujovic triplájával gyorsan 5-0-s előnybe került a PINKK. A hazaiak nagy erőket mozgósítottak, hiszen matematikailag még egyáltalán nem dőlt el a 11. hely sorsa. Az első szakasz feléhez érkezve már 15-6-ra, majd egy triplaváltás után 18-9-re ment Kovács Dénes együttese. Összesen nyolc hárompontost láthattunk ebben a szakaszban a két gárdától. A BEAC 22-14 után kezdte meg a felzárkózást. Egy 10-3-as futással 25-24-re kapaszkodtak fel Horváth Bianka tanítványai. 10 perc után végül 27-26 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban sem változott a játék képe. A PINKK-nek 33-28-nál és 36-30-nál volt egy-egy megugrása. Ennél jobban azonban nem tudott elszakadni.

A félidő utolsó öt percébe fordulva 6-0-val 36-36-nál egyenlített a BEAC. Mérész Beatrix remekelt, aki a nagyszünetig 11 pontig és 8 lepattanóig jutott. A BEAC-nál kiválóan megoszlottak a terhek, még négyen jutottak hét pontig. A PINKK-nél a 15 pontos Bozica Mujovic, a 12 pontos Denia Davis-Stewart és a 10 egységnél járó Horváth Boglárka diktálták a ritmust támadásban. A vendégek a félidő hajrájában is lendületben maradtak. 45-40-nél már 15-4-es sorozatban voltak. A PINKK azonban igyekezett megfogni a meccset. A félidőben így végül egy ponttal járt előrébb a BEAC. A 48-47-ről induló harmadik negyed nagy fordulatokat tartogatott. Juhász Angéla triplájával 51-47-re lépett el a BEAC. Innen viszont 8-0-val 55-51-re fordított a PINKK. Horváth Boglárka és Denia-Davis Stewart is triplát értékesített ekkor.

A harmadik szakasz középső periódusa csendesebb mederben haladt. Igyekeztek a csapatok nagyobb hangsúlyt fektetni a védekezésre. A 37 mezőnykosarat hozó első félidő közönségszórakoztató volt, de nem biztos, hogy a szakvezetők ezt várták a tanítványaiktól. Végül 58-58 után Boros Julcsi, Barnai Judit és Czank Tímea vezetésével egyre inkább a BEAC akarata érvényesült. Czank Tímea triplája után 69-58-nál már 9 pont választotta el a feleket. A harmadik szakaszt ráadásul Mérész Beatrix duplája zárta, így először nőtt kétszámjegyűre a vendégek előny. A 70-59-ről induló negyedik negyedet pedig Czank Tímea két duplája vezette fel, aki ekkor már a 17. pontját szerezte. Gyorsan nőtt a különbség a felek között. 81-61-nél már 20 ponttal járt előrébb a BEAC. A legnagyobb differencia 23 pont volt a felek között. 92-69 után 7-0-val lezárva a meccset szépített a PINKK. A BEAC azonban így is magabiztos sikert ünnepelhetett.