Sorozatban harmadik győzelmét ünnepelhette az U16-os válogatott

Magyarország - Horvátország 79-50 (22-13, 22-11, 14-13, 21-13)

San Fernando, Pabellon Bahia Sur de San Fernando
Sanchez Sixto, Urbanovič, Isachenko (Vieira)

Magyarország: Kókai 16/3, Rátkai 11/3, Aho 9/3, Strausz 6, Toman P. 17/6. Csere: Dobó 6/3, Szakolczi 4, Kohn 4, Ács 2, Kádár, Bajzáth 4.

Horvátország: Novak 5, Ćuklin, Bešlić 7/3, Božan 2, Smiljanić 5. Csere: Brtan 2, Begonja, Majstorović 5, Jakšić 4, Valčić 1, Banović 15, Škare 4.

A spanyolországi San Fernandóban zajló FIBA U16 Women’s European Challenger tornán a magyar válogatott 79-50-re legyőzte Horvátországot.

A csütörtöki szünnap után újult erővel folytatták a csapatok. A magyar válogatott nagy lendülettel kezdett. Aho Tyra, Toman Petra és Strausz Edina is betalált, így három perc alatt 7-0-ra léptek el a mieink. A folytatásban 14-5-nél már a kilenc is pontot elérte az előny. A horvátok igyekeztek mérkőzésben maradni és 15-11-re visszajöttek másfél perccel az első szakasz vége előtt. Mészárosné Kovács Andrea időt kért, majd ezt követően Toman Petra öt pontjával és Rátkai Eszter duplájával 22-13-ra újra elszakadtunk. Toman Petra ekkor már egymaga 10 pontnál tartott.

A második szakasz első találatát még a horvátok szerezték. Ezt követően azonban öt percig nem találtak be és ez idő alatt 36-15-re ellépett válogatottunk. A 17 mezőnykísérletünkből nyolc sikeres volt ebben a szakaszban. A játék minden elemét uraltuk, négy labdaszerzést is feljegyezhettünk. Az utolsó három percbe érve 39-19-nél a 20 pontot is elérte a differencia. Toman Petra mellé Rátkai Eszter és Kókai Patrícia zárkózott fel pontszerzésben. Rátkai 7, Kókai 6 egységig jutott ebben a szakaszban. A félidőben 44-24 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején Rátkai Eszter két büntetőjével 46-24-re módosult az állás. A következő három percben azonban nem találtak be a mieink. A horvátok 46-29-re szépítettek, de ezóta tudjuk, hogy ez a 17 pont volt a második félidő legszorosabb mérkőzésállása. A negyed második felében visszaállt a 20 egységnyi differencia a felek között. A horvátoknak 54-37-nél még ugyanígy akadt egy kisebb fellángolásuk, de a játékrészt Kókai Patrícia négy pontja zárta.

Az utolsó 10 percnek 58-37-ről futottak neki a csapatok. A győztes kiléte már nem volt kérdés. A sérült Toman Dórát leszámítva mindenki kapott lehetőséget a bizonyításra. Szépen őrizte előnyét válogatottunk, ráadásul 10 pontszerzőt jegyezhettünk fel a mieinknél. A legnagyobb különbség 31 egység volt a felek között, amelyet 77-46-nál Kohn Petra találata után két perccel a vége előtt regisztrálhattunk.

A magyar válogatott sorozatban harmadik sikerét ünnepelhette Horvátország 79-50-es legyőzésével. A tornát szombaton 20 óra 30 perctől Spanyolország ellen zárják a mieink.