Sorozatban harmadszor hódították el az Osztrák Kupát Horváth Lilláék

:

:

Vasárnap este az Osztrák Kupa fináléjában a BK Raiffeisen Duchess Klosterneuburg 57-55-re legyőzte az UBI Graz alakulatát. Horváth Lilláék ezzel sorozatban harmadszor hódították el a trófeát.

A két csapat egészen drámai bajnoki meccseket vívott idén, mindkét találkozásuk hosszabbítást követően dől el. Izgalmakból pedig ezúttal sem volt hiány. A Graz kezdett jobban, 10 perc után 15-5-re vezettek. A félidőre azonban ledolgozta a hátrányát a Klosterneuburg.

Fotó: Basketball Austria

A 23-23-ról induló harmadik negyedben ismét ellépett 9 ponttal a Graz. A játékrész végére viszont 43-34 után 43-41-re felzárkózott a Klosterneuburg. Ezzel a lendülettel a negyedik negyed legelején átvették a vezetést Horváth Lilláék. Innentől fej-fej melletti csatát követhettünk.

A Graz 54-49-re, majd 55-51-re is vezetett. Az utolsó két percben nem találtak be. A hajrá a Klosterneuburg együttesének sikerült jobban. Végül 49 másodperccel a vége előtt szerezték a győztes duplát.

Horváth Lilla 35 perc 24 másodperc alatt 8 ponttal és 10 lepattanóval zárt.

A döntő MVP-je Michaela Wildbacher (BK Raiffeisen Duchess Klosterneuburg) lett, aki 19 ponttal bizonyult a győztes gárda legeredményesebbjének.

UBI Holding Graz – BK Raiffeisen Duchess Klosterneuburg 55-57 (15-5, 8-18, 20-18, 12-16)