Sorozatban hetedik meccsét nyerte a Phoenix, megvan az Indiana elsõ sikere

:

:

Szombatról vasárnapra virradóra három mérkõzést rendeztek a WNBA-ben. Összefoglalónk a játéknapról.

A Phoenix Mercury megszerezte hetedik gyõzelmét, miután 89-72-re felülmúlták a Connecticut Sun-t. A kiváló szezonkezdet után kisebb gödörbe kerülõ Sun-t már az elsõ negyedben állva hagyta a Mercury, 10 perc játékot követõen 26-15 állt az eredményjelzõn. A második szakaszban tovább növelte elõnyét a hazai gárda, a félidõben 43-21-re mentek. A 19 pontos Diana Taurasi és a 15 egységig jutó DeWanna Bonner vezetésével magabiztosan tartotta elõnyét a folytatásban a Mercury. A Sun dicsérete, hogy Chiney Ogwumike és Alyssa Thomas hiányában sem adták fel. Még 71-58-nál mutatkozott egy fellángolásuk, de szoros eredményre nem volt esélyük. A Mercury gyõzelmi sorozata a leghosszabb ilyen aktív széria jelenleg a ligában. Ráadásul beállították a klubrekordot jelentõ 1998-as és 2014-es rajtjukat. Yvonne Turner is sok lehetõséget kapott, 22 percet töltött a pályán és 9 pontot, illetve 2 lepattanót ért el.

Az Indiana Fever megszerezte elsõ sikerét az idei évadban, 96-64-re kiütötték az Atlanta Dream gárdáját. Az elsõ félidõben még semmi nem utalt ekkora különbségre, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A nagyszünetben 38-35-re a Dream vezetett. A harmadik etap hozta el a döntõ fordulatot, amikor az extra meccset hozó és 21 pontig jutó Victoria Vivians vezetésével fokozatosan ellépett a Fever. Mindkét csapatban akadt egy-egy bokasérülés, Tiffany Hayes és Stephanie Mavunga is csak segítséggel tudta elhagyni a pályát. A Dream-nek Hayes kiválása nagyobb érvágást jelentett, teljesen szétesett a játékuk. A záró szakasznak 71-54-rõl futottak neki a felek és itt egy újabb 15-6-os Indiana Fever roham mindent eldöntött. Erica McCall 17 és fél perc alatt 9 ponttal és 4 lepattanóval zárt.

A Minnesota Lynx elõször mutatta az idei évadban azt az arcát, amivel az utóbbi éveket uralták. A New York Liberty-t 85-71-re gyõzték le. Egyoldalú találkozó volt, ahol az elsõ negyed végére 28-16-ra lépett el a címvédõ Lynx. A félidõig 10 egység felett állandósult a differencia, majd a harmadik negyed végleg eldöntötte a meccset. Ekkor egy 10-0-s szériával 68-45-re múdosult az állás. Innen a Liberty nem tudta szorossá tenni a végjátékot. Sylvia Fowles 25 pontot szerzett, a 13-ból 10 kísérlete sikeresnek bizonyult. Maya Moore 20 ponttal zárt, de ki kell emelni Cecilia Zandalasini teljesítményét is. Az olaszok feltörekvõ klasszisa 13 egységig jutott, a hat kísérletébõl négy utat talált a gyûrûbe.

Indiana Fever – Atlanta Dream 96-64 (17-17, 18-21, 36-16, 25-10)
Minnesota Lynx – New York Liberty 85-71 (28-16, 26-22, 20-15, 11-18)
Phoenix Mercury – Connecticut Sun 89-72 (26-15, 17-6, 24-24, 22-27)