Sorozatban negyedik győzelmét ünnepelhette a TFSE-MTK

TFSE-MTK - ELTE BEAC Újbuda 82-64 (17-23, 22-17, 22-8, 21-16)

Pozsonyi L., Sallai I., Makrai M. (Kis B.)

TFSE-MTK: Katona 2, Bernáth 19/3, Jenkins A. 30/6, Jenkins C. 12/6, Király A. Csere: Herman 2, Németh A. 2, Boros B. 3/3, Markovic 12.

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 9/6, Smith 10, Small 11/3, Boros J. 12/6, Mérész 2. Csere: Laufer, Dusanic 16/6, Koch, Zsámár 4.

A bajnokság 18. fordulójában a TFSE-MTK 82-64-re legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát.

Iesha Small és Czank Tímea tripláival a BEAC került előnybe a találkozó elején. Balogh Judit együttese 11-4-re, majd 19-13-ra is vezetett. A TFSE a már az első szakaszban 8 pontot jegyző Alisia Jenkins találataival igyekezett felzárkózni. Latinka Dusanic jó büntetői azonban az első negyed végén 23-17-es előnyt hoztak a BEAC-nak. A második etap elején Boros Júlia 25-17-nél 8 egységre növelte a differenciát a felek között. A folytatásban a BEAC 31-22-re ellépett. Chanise Jenkins találatával kezdte meg a felzárkózást a TFSE, mely egy 12-2-es sorozattal 34-33-nál átvette a vezetést. A félidőig innentől egyik oldal sem alakított ki nagy különbséget. 20 perc játékot követően 40-39-re ment a BEAC.

A fővárosi rangadón a döntést a harmadik negyed hozta el. A BEAC közel hat percig nem talált be. Ez idő alatt a TFSE 13-0-s futással 52-40-re módosította az állást. Janae Smith törte meg a BEAC kosárcsendjét, majd Latinka Dusanic triplája után 52-46-nál még látótávolságba értek Balogh Judit tanítványai. A TFSE-nél Bernáth Réka lépett elő vezérré, aki sorozatban 7 pontot szerzett és ezzel 59-46-ra újra elszakadt a csapata. Az utolsó 10 percnek 61-48-ről futottak neki a felek. Zsámár Lili és Latinka Dusanic tripláit követően 65-56-nál még 10 egység alá olvadt a különbség. Összességében azonban a TFSE kézben tartotta a meccset. Az utolsó három percben 69-60 után egy 11-3-as futással jelentős előnyt épített fel Magyar Bianka együttese, mely végül 82-64-es sikert aratott.

Fotó: TFSE-MTK