Sorozatban nyolcadik gyõzelmét ünnepelhette a Minnesota

:

:

Szerdán és csütörtökön három mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. A Minnesota Lynx megszerezte sorozatban nyolcadik gyõzelmét és ezzel már toronymagasan vezeti a nyugati fõcsoportot. Összefoglaló.

Szerdán a Connecticut Sun diadalmaskodott Los Angelesben. A találkozó a negyedik negyedben dõlt el, ugyanis 30 perc játék után még 56-56 állt az eredményjelzõn. A negyedik negyedben azonban 3 perc sem telt el és 11 ponttal meglépett a Sun. Innentõl kezdve pedig nem volt visszaút a Los Angeles számára, amely újabb vereségével immár igen távol került a rájátszástól.

Csütörtökön a nap ragadóját nyugaton rendezték, ahol a Minnesota és a San Antonio csapott össze. A pontszegény találkozón az elsõ félidõben fej-fej mellett haladtak a csapatok. A szünetben 23-17-re vezetett a San Antonio. A harmadik etapban felpörögtek az események, 10 perc alatt annyi pont esett, mint elõtte 20 perc alatt sem. Nem kellett három perc és a Sun kiegyenlített a harmadik negyed elején.

Innentõl kezdve kiegyenlített játék folyt a pályán, de a kezdeményezés a Minnesota kezében volt. Az utolsó percbe ennek megfelelõen 58-57-es Lynx vezetéssel érkeztek az együttesek. Augustus büntetõi után már 60-57-re vezetett a Minnesota, de Jia Pekins-t tripla közben szabálytalanul állították meg, így a San Antonio három büntetõvel jöhetett. 11 másodperccel a lefújás elõtt 60-60-nál egyenlítettek a vendégek.

Már érett a hosszabbítás, amikor 1.3 másodperccel a rendes játékidõ vége elõtt a végül 18 pontig jutó Taj McWilliams egy duplával mindent eldöntött. 62-60-ra nyert a Lynx. A játéknap másik mérkõzésén a New York Liberty 10 ponttal bizonyult jobbnak a Chicago Sky alakulatánál.