USA

A South Carolina simán verte a UConn-t

:

:

Hétfőről keddre virradóra ismét egy kiemelt rangadót rendeztek a tengerentúli egyetemi küzdelmek alkalmával. Az országosan első helyen rangsorolt South Carolina az 5. pozícióban jegyzett UConn-t 70-52-re verte.

Elővételben minden jegy elkelt a találkozóra, így 18 ezer néző látta a helyszínen, amint Dawn Staley tanítványai kiemelkedő védekezéssel 10 perc után 11-2-re vezettek. Ez a legkevesebb pont, amit Geno Auriemma irányítása alatt a UConn valaha elért egy negyedben tétmérkőzésen.

A folytatásban is dominált a South Carolina. A félidőben 35-23 ra vezettek, majd a harmadik negyedben a 20 pontot is elérte a differencia. A UConn 54-34 után 7-0-val zárta a harmadik negyedet, sőt a záró első szakasz pontjait is náluk rögzíthettük. Ennél a 54-43-as állásnál azonban közelebb nem kerültek.

A South Carolina keretét nézve Tyasha Harris (19 pont, 11 gólpassz) és Aliayah Boston (13 pont, 12 lepattanó) is dupla-duplát ért el. A UConn keretét nézve Crystal Dangerfield 28 pontját kell kiemelni.