Spanyol győzelemmel indult az olimpiai kosárlabda torna

Dél-Korea - Spanyolország 69-73 (15:-6, 20-17, 18-21, 16-19)

Tokió, Saitama Super Arena
Pascual, Silva, Ojeaburu (Schaer Araya)

Dél-Korea: Kang 26/6, Parks 14/6, Bae, H. Park 17, D. Kim 6. CserE: Shin 3/3, Yoon 1, J. Park 2, J. E. Kim, Jin.

Spanyolország: Ouvina 11, Torrens 2, Palau 4, Gil 16, Ndour 28/3. Csere: Dominguez 8/3, Rodriguez, Cazorla, Carrera 2, Casas 2, Conde.

Hétfőn a kora reggeli órákban megkezdődött az olimpiai női kosárlabda torna. Az A-csoport mérkőzésén Spanyolország 73-69-re legyőzte Dél-Koreát.

A spanyolok villámrajtot vettek, három és fél perc alatt 8-0-ra léptek el. Ezt követően azonban ugyanilyen gyorsan felzárkózott Dél-Korea. 10 perc után 16-15 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban fej-fej mellett haladtak a csapatok. Egyik oldalra sem alakult ki nagy különbség. A félidőben 35-33-ra ment Dél-Korea.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Dél-Korea 50-48-as vezetése után a játékrész végére 54-53-ra fordítottak a spanyolok. A játékrész végén látható kisebb futás már előrevetítette a záró szakaszt. Ott 12-0-val indítottak a spanyolok és 66-53-ra léptek el. Dél-Korea egy pillanatig nem adta fel és 17 másodperccel a vége előtt 73-69-re visszazárkóztak. Fordítani nem volt esélyük, Spanyolország hozta a kötelezőt és megszerezte az első sikerét.