Spanyol-orosz döntõ lesz az A-divíziós EB-n

:

:

Nem hoztak szoros csatákat az U20-as A-divíziós Európa Bajnokság elõdöntõi. Oroszország és Spanyolország is magabiztos játékkal, megérdemelten jutott a fináléba.

Az oroszok a lengyeleket verték. Fordulatos találkozó volt. Az orosz együttes jól kezdett és az elsõ negyedben már 8 ponttal is megléptek. 10 perc után végül 17-11 állt az eredményjelzõn. A második negyed felénél 21-21-nél azonban utolérték riválisukat a lengyelek, akik a szünetre 4 pontos elõnyre tettek szert.

A harmadik negyedben az oroszok gyorsan magukhoz tértek. 4 perc sem kellett hozzá és átvették a vezetést, majd fokozatosan el is léptek ellenfelüktõl. 30 perc után 46-38 állt az eredményjelzõn. A negyedik szakasz elején 53-41-nél 10 pont fölé nõtt a differencia és ezzel a fontos kérdések el is dõltek. Az elõdöntõt a végül dupla-duplát (23 pont, 10 pont) elérõ Shilova vezetésével 68-52-re nyerték az oroszok.

A házigazda szerbek megszorongatni sem tudták a spanyolokat a második elõdöntõben. A hispánok már egy negyed után 16-6-ra vezettek. A félidõre pedig ez a különbség 40-20-ra hízott és ezzel a mérkõzés el is dõlt.

A két csapat nem volt egy súlycsoportban, a hazaiak a második 20 percben mindössze 16 egységig jutottak. A vége ennek megfelelõen kiütéses 75-38-as spanyol siker lett. A gyõztes csapat legjobbjának a 16 pontot szerzõ Vega Gimeno bizonyult. Sara Krnjic 14 pontot és 6 lepattanót tett be a közösbe, de társai nem voltak ezen az estén.

Megismétlõdik a tavalyi döntõ párosítása. Egy esztendõvel ezelõtt felejthetetlen csatában 75-74-re nyertek az oroszok. A finálét vasárnap 20 órától rendezik.