Spanyolország az U16-os Európa-bajnok

:

:

Vasárnap rendezték az U16-os Európa-bajnokság helyosztóit. A magyar válogatott fantasztikus teljesítményérõl és bronzmérkõzésérõl már beszámoltunk. Az alábbiakban a finálé és az 5. helyért vívott rendkívül fontos találkozó rövid összefoglalója következik.

Fotó: FIBA Europe / Cosmin Motei

A tornán az aranyérmet Spanyolország szerezte meg, miután 54-49-re legyõzték Csehországot. A spanyolok ezzel az elmúlt 10 kiírásából a 8. sikerüket ünnepelhették. Az elsõ két és fél percben 8-3-ra elléptek a csehek, de ezt követõen több pontot ebben a szakaszban nem szereztek. A spanyolok 10 perc után 14-8-ra vezettek, majd a második etap felénél már 22-11 állt az eredményjelzõn. A pontszegény találkozón a szünetig már csak 1 pont esett. A félidõben 22-12-es állást regisztrálhattunk.

A harmadik negyedet 11-4-es szériával indították a csehek és ezzel 26-23-ra zárkóztak fel. 29-29-nél pedig már egyenlõ volt az állás. A csehek ezt követõen a vezetést is átvették és 39-33-ra léptek el. A spanyolok a játékrész végére 39-38-ra zárkóztak fel és ez a 6-0-s sorozat alapozta meg a negyedik negyedet, amikor pillanatok alatt visszavették a kezdeményezést.

A spanyoloknál ismét Salvadores remekelt, aki 3 perccel a lefújás szerzett egy triplát és ezzel 7 egységre nõtt a különbség. A végjátékban a cseheknek még akadt egy jobb periódusok és ekkor egy triplára megközelítették a riválisukat, de egyenlíteni nem tudtak.

A döntõ és a bronzmeccs mellett a nap folyamán még egy fontos mérkõzést rendeztek, melyen az 5. hely és az utolsó U17-es VB kvalifikációs pozíció volt a cél. Ezen a franciák végletekig kiélezett küzdelemben Lisa Berkani sorsdöntõ büntetõivel 62-61-es gyõzelmet arattak Oroszország ellen. Ezzel az oroszok a felnõtt VB mellett a jövõ évi korosztályos seregszemlérõl is lemaradtak.

Vasárnap az U16-os B-divíziós kontinenstorna küzdelmei is véget értek. Szerbia, Portugália és Dánia vívta ki a feljutást, míg az A-divízióból Hollandia, Bulgária és Litvánia búcsúzott.