Spanyolország életét megnehezítette Wauters visszatérésével Belgium

:

:

Pénteken este még egy nagy érdeklõdésre számot tartó felkészülési mérkõzést rendeztek, mely során Wevelgem városában látta vendégül Belgium Spanyolországot. A spanyolok 69-59-es gyõzelmet arattak.

Belgium kerete az elmúlt hétvégén rendezett olaszországi tornához képest kiegészült, hiszen visszatért sérülésébõl felépülve Ann Wauters. A belgák kezdték jobban a mérkõzést, 8-5-ös elõnyüknél Lucas Mondelo idõkérése miatt állt a játék. Ennek meglett az eredménye, az elsõ szakasz végére 23-15-re fordítottak a spanyolok. A második negyedben 5-10 pont között állt be a különbség. Alba Torrens remekelt, aki az elsõ 20 percben 14 egységig jutott. A félidõben 38-28-ra mentek a spanyolok.

A harmadik negyed elején Alba Torrens triplájával még 41-28-ra elléptek Lucas Mondelo tanítványai. Ezt követõen azonban elsõsorban palánk alatti találatokkal elkezdett zárkózni Belgium. Egészen 51-48-ig kapaszkodtak fel. A negyed utolsó másodperceiben azonban Palau betalált, így végül 53-48 állt az eredményjelzõn az utolsó 10 perc kezdetén. A záró szakaszban 55-53-ig tartott belga felzárkózás. A folytatásban visszaállt a felek között a 6-8 pontos különbség.

Mindkét oldal kiemelte, hogy már-már tétmeccseket idézõ találkozó kerekedett. A spanyoloknál Alba Torrens 19 ponttal zárt, míg a belgáknál Ann Wauters 20, Emma Meesseman 16 pontot szerzett. A két csapat szombaton este ismét összeméri az erejét.

Belgium – Spanyolország 59-69 (15-23, 13-15, 20-15, 11-16)