Spanyolország negyeddöntős, Szerbiával vívnak rangadót a négy közé jutásért

Spanyolország - Montenegró 78-51 (26-18, 19-9, 21-14, 12-10)

Valencia, Pabellon Municipal Fuente de San Luis
Bonner, Liszka, Bissuel (Casinha)

Spanyolország: Ouvina 8/3, Palau 2, Gil 5, Quevedo 2, Ndour 17/3. Csere: Dominguez, Rodriguez 2, Cazorla 11/3, Carrera 4, Casas 4, Ginzo 4, Conde 19/6.

Montenegró: Dubljevic 10/3, Pasic 9/3, Mujovic 8, Jovanovic 10/6, Gatling 10. Csere: Zivkovic 2, Aleksic 2, Jaksic, Kovacevic, Lazarevic, Lekovic.

Az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében Spanyolország 78-51-re legyőzte Montenegrót. Ezzel a címvédő biztosította helyét a negyeddöntőben, ahol a riválisa Szerbia lesz.

A két gárda az első hat percben 13-12-ig fej-fej mellett haladt. Ezt követően azonban az első negyed végére 26-18-ra elléptek a spanyolok. A második szakasz elején elérte, majd át is lépte a lélektani 10 pontot a spanyol előny. Érezhetően lendületbe jött a házigazda és sorozatban könnyű pontokat szerezve a félidőre 45-27-re ellépett.

A harmadik negyed elején Montenegró még 47-31-re visszajött. Ekkor adódott lehetőségük közelebb kerülni. Ezzel nem éltek és egy perccel később – a mérkőzés során először – 20 pont fölé ugrott a differencia. A spanyolok magabiztosan tartották kézben az irányítást. A fölényüket 58-40 után egy 8-1-es futással erősítették meg a harmadik szakasz végén. A záró etapnak 66-41-ről vágtak neki a felek. A legnagyobb spanyol előny 29 pont volt.

A címvédőnél Maria Conde 19, Astou Ndour 17, Maite Cazorla 11 egységig jutott. Montenegrói oldalon Markeisha Gatling, Milica Jovanovic és Jelena Dubljevic is 10-10 ponttal zárt.