Spanyolország: Nyomasztó fölényben az EuroLigások

:

:

Vannak olyan fordulók, amikor a párosítások nem sok jót ígérnek. A szombati felhozatal ilyen volt a spanyoloknál. A három EuroLigás gárda a hétközi nemzetközi rajt elõtt könnyû ellenfelekkel csapott össze. Érdekesség, hogy a Valencia, Salamanca, Rivas Ecopolis trió átlagban 38 ponttal verte aktuális riválisait.

A címvédõ Valencia Somogyi Andreáékat, az Ibizát fogadta. Finoman szólva is egyoldalú találkozó volt, ahol 10 perc játék után 27-6, a szünetben 44-14 állt az eredményjelzõn. A vége 80-33 lett. A Valenciánál minden játékos pályára lépett, ráadásul a kezdõcsapat perceire Jordi Fernandez mester kínosan ügyelt. A legeredményesebbnek a 14 egységig jutó Brunson és a 13 pontos Marta Fernandez bizonyult. A Ros Casares összes játékosa pontot szerzett. Az Ibizában Somogyi Andrea közel 14 percet kapott és ez alatt 3 pont került a neve mellé.

A Salamanca sem izzadt meg a Navarra ellen. Egy szorosabb elsõ negyed (22-14) után a szünetben 43-23 állt az eredményjelzõn, a vége pedig 76-47 lett. A Salamancából is mindenki pályára lépett, 11 játékos be is talált a gyûrûbe és közülük a 14 egységig jutó Xargay volt a legeredményesebb, de Erika de Souza és Sancho Lyttle is 13-13 ponttal vette ki a részét a sikerbõl.

Az elõzõ fordulóban vereséget szenvedõ Rivas Ecopolis a RC Celta Indepo-t látta vendégül. Itt a 42-28-as félidõ után a harmadik negyedben dõlt el végleg a csata. A végeredmény 91 – 53 lett. A madridiaknak a legfontosabb, hogy az EuroLiga rajt elõtt Amaya Valdemoro visszatért sérülésébõl és 12 percet már játszott is, ez alatt pedig 2 pontot szerzett. A Rivas legjobbja a 16 egységig jutó DeWanna Booner volt.

PERFUMERIAS AVENIDA – UNB OBENASA NAVARRA 76-47
CIUDAD ROS CASARES VALENCIA – PALACIO DE CONGRESOS DE IBIZA 80-33
CADI LA SEU D´URGELL – GRAN CANARIA 2014 LA CAJA DE CANARIAS 63-74
RIVAS ECOPOLIS – RC CELTA INDEPO 91-53
SÓLLER BON DÍA! – EXTRUGASA 75-66
HONDARRIBIA – IRÚN – MANN FILTER ZARAGOZA 52-62