Spanyolország veretlenül nyerte csoportját az olimpián

Kanada - Spanyolország 66-76 (13-23, 21-17, 13-20, 19-16)

Tokió, Saitama Super Arena
Yu, Lezcano, Mikheyev (Papadopoulos)

Kanada: Nurse 14/12, Carleton 9/3, Raincock-Ekunwe 4, Achonwa 11, Colley. Csere: Pellington, Ayim 6, Alexander, Amihere 10, Fields 9.

Spanyolország: Ouvina 15/6, Dominguez 4, Torrens 12/6, Gil 8, Ndour 20. Csere: Palau 1, Cazorla 2, Carrera 6, Casas 8, Conde.

A tokiói olimpia női kosárlabda tornáján Spanyolország 76-66-ra legyőzte Kanadát és ezzel veretlenül zárt az A-csoport élén.

A spanyolok gyakorlatilag végig vezettek az összecsapáson. Az első negyedet 13-10 után 10-3-as sorozattal zárták és így 23-13-ra léptek el. A második negyedben nagy erőket mozgósított Kanada a felzárkózás érdekében. A csapatuk 4-6 pontra visszakapaszkopott, de fordítani nem tudtak. A félidőben 40-34-re mentek a spanyolok.

A harmadik negyede eleje bizonyult döntőnek. A spanyolok 16-2-es futással indítottak, amivel 56-36-ra léptek el. Ez a 20 pont volt a legnagyobb differencia a felek között. A záró szakasznak 60-47-ről futottak neki a csapatok. Kanada az utolsó öt percbe érve 65-59-re felzárkózott. Lucas Mondelo időkérése után azonban rendezte sorait Spanyolország. 10 pont környéki előnyt tartva magabiztos győzelmet arattak. Astou Ndour 20 ponttal és 11 lepattanóval ért el dupla-duplát.