Spanyolországgal vív Eb-elõdöntõt szombaton az U18-as válogatott

:

:

Ahogy arról nagy terjedelemben hírt adtunk, a magyar válogatott 69-61-re legyõzte Franciaországot az Udinében zajló U18-as A-divíziós Európa-bajnokság negyeddöntõjében. Eldõlt, hogy a szombaton 18 óra 45 perckor kezdõdõ elõdöntõben Spanyolország lesz a rivális.

A spanyolok óriási csatában 74-73-ra gyõzték le a 2017-es Európa-bajnok Belgiumot a negyeddöntõben. Emlékezetes meccs kerekedett, ahol az elsõ negyed hajrájában és a második etap elején 8-9 pontos elõnybe kerültek a spanyolok. A félidõre azonban ledolgozta hátrányát Belgium, 20 perc után 33-33 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedre lendületben maradtak a belgák és 49-42-nél úgy nézett ki, hogy akár komolyabb lépéselõnybe is kerülhetnek. A spanyol csapat azonban a játékrész végére utolérte riválisát. Az 54-54-rõl induló záró szakaszban pedig már egyik fél sem tudott ellépni.

Az utolsó két percben 70-68-as belga vezetés után a spanyolok fordítottak, akik a kifejezetten kapkodós, feszült hajrában végül behúzták a továbbjutást. Raquel Carrera 18 ponttal bizonyult a gyõztes gárda legjobbjának.

Belgium – Spanyolország 72-73 (16-21, 17-12, 21-21, 18-19)