Stanford – Arizona döntő lesz az Egyesült Államok egyetemi bajnokságában

:

:

Péntekről szombatra virradóra rendezték az NCAA női kosárlabda Final Four elődöntőit. A fináléban a Stanford és az Arizona mérheti össze az erejét.

Az Arizona kisebb meglepetésre 69-59-re legyőzte a UConn gárdáját. Aari McDonald 26 pontjával és kiváló védekezésükkel uralták a mérkőzést. A félidőben 32-22-re vezettek, a folytatásban pedig a 14 pontot is elérte az előnyük. A hajrában 60-55-re, majd 62-57-re felzárkózott a UConn, de fordítani nem tudtak. Az Arizona fennállása első döntőjére készülhet. A UConn gárdájában Christyn Williams 20, míg Paige Bueckers 18 pontot ért el.

A Stanford 66-65-re múlta felül a South Carolinát. A kiegyenlített első negyed után a félidőre 31-25-ös előnyre tett szert a Stanford. A South Carolina azonban a harmadik negyedben 37-28 után felzárkózott és 43-43-nál egyenlített. Innentől egylabdás meccs kerekedett. 32 másodperccel a vége előtt a 24 pontos Haley Jones szerezte a győztes találatot a Stanfordnak. Az utolsó nyolc másodpercben még támadt a győzelemért a South Carolina, de Aliyah Boston (11 pont, 16 lepattanó) kísérletei nem értek célt.

Arizona – UConn 69-59 (16-10, 16-12, 16-17, 21-20)

South Carolina – Stanford 65-66 (15-15, 10-16, 24-21, 16-14)

Fotó: Facebook.com/NCAAWomensBasketball