Svédország végig vezetve legyőzte Olaszországot, készülhet a negyeddöntőre

Olaszország - Svédország 46-64 (11-19, 9-11, 17-15, 9-19)

Valencia, Pabellon Municipal Fuente de San Luis
Horozov, Yalman, Jacobs (Liuimiene)

Olaszország: Bestagno 5, Carangelo 5/3, Zandalasini 19, Pan, Andre 1. Csere: Keys 2, Romeo 3/3, Cinilli 1, Attura 2, Cubaj 5, Penna 2.

Svédország: Loyd 11/9, F. Eldebrink 22/6, E. Nystrom 9, E. Eldebrink 6, Johansson 5. Csere: Lundquist 3, Drammeh, Ekh 3/3, A. Nystrom 5.

A nyolcaddöntők nyitányán Svédország kisebb meglepetésre, de a mutatott játék alapján teljesen megérdemelten 64-46-ra legyőzte Olaszországot és bekerült a legjobb nyolc közé, ahol az ellenfelük Fehéroroszország lesz.

A svédek végig vezettek a találkozón. Már az első negyed hajrájában 10 pontra nőtt a differencia a felek között. 10 perc után végül 19-11 állt az eredményjelzőn. A második etapban 10 egység környékén állandósult a különbség. Olaszország teljesen tehetetlen volt támadásban, mindössze kilenc mezőnykosarat szereztek. A félidőben 30-20-as svéd előnyt regisztrálhatunk.

A harmadik negyedben sokáig 10 pont környékén billeget a differencia. Az olaszok azonban a hajrában 43-37-re felzárkóztak és ekkor felcsillant a remény előttük. Ez nem sokáig élt. A negyedik negyed elején 50-39-re újra elléptek a svédek. Az utolsó négy percben 52-43 után egy 9-0-s futással erősítette meg fölényét a svéd csapat. Az utolsó perc már az ünneplésről szólt, miközben 20 pontra hízott a különbség.

A svédeknél az extázisban játszó Frida Eldebrink 22 pontot ért el. Olasz oldalon Cecilia Zandalasini zárt 19 ponttal.