Szabó Fanni klasszis teljesítménnyel búcsúztatta az évet

:

:

Hétfõrõl keddre virradóra zárult a Dartmouth által rendezett 37. Blue Sky Classic. Az elsõ napon elszenvedett vereség után a házigazda javított és 76-72-re legyõzték a University of Massachusetts gárdáját. Szabó Fanni a csapata legjobbja volt.

A találkozó elsõ félideje kiegyenlített játékot hozott. A szünetben 28-28 állt az eredményjelzõn. A harmadik etap elején szintén nem alakult ki különbség, majd az utolsó 15 percbe fordulva Szabó triplájával 42-39-re módosult az állás. Ez egy 9-0-s hazai széria kezdete volt. A Dartmouth innentõl kézben tartotta az irányítást és Szabó újabb villanása után 56-43-nál a 13 pontot is elérte az elõny.

A hajrában a University of Massachusetts csapata felzárkózott, de az utolsó percek büntetõinél a hazai játéksok keze nem remegett meg. A Dartmouth 76-72-es gyõzelemmel zárta az évet. Szabó Fanni 36 perc alatt 34 pontot és 6 lepattanót szerzett. A tornán a magyar játékost az All-Classic team-be, azaz a legjobb ötösbe is beválasztották.

Dartmouth – University of Massachusetts 76-72 (28-28, 48-44)