Szegedi bravúr a Sopron ellen

:

:

A magyar bajnokság hatodik fordulójában a szezon elsõ rangadójára került sor, melyen Angel McCoughtry-t leszámítva teljes keretével pályára lépõ Sopron nem tudta legyõzni a csak magyar játékosokat foglalkoztató Szegedet.

A Szeged-Sopron összecsapáson Bencze Tamás együttesének az igazi esélyt a korai, októberi idõpont jelentette, ahol a még erõsen épülõben lévõ soproniak az „elcsíphetõ” kategóriába estek. Rangadóhoz méltóan indult az elsõ negyed, sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, 6 perc játék után 9-9 állt az eredményjelzõn. Ezt követõen Abramzon triplájával és duplájával elhúzott a vendég alakulat, 13-19-nél Bencze Tamásnak már idõkéréssel kellett rendet raknia a hazai fejekben. Ez be is jött, Németh és Fejes büntetõivel közelebb került a Szeged. A 17-21-es elsõ negyed azt jelentette, hogy 10 perc játék után meccsben maradtak Némethék.

A második szakasz hasonló forgatókönyv szerint alakult. 5 percen át egy egál találkozót láthatott az inkább a Szeged-Tatabánya kézilabda rangadót elõnyben részesítõ hazai publikum.27-30 után azonban másfél perc alatt ellépett a Sopron. 28-36-nál eldõlni látszott a csata, amikor pedig Tamane villanásai után 32-42-re módosult az eredmény, már a szoros harmadik negyed is kérdésessé vált. Ekkor érzõdött igazán, hogy mennyire a szezon elején járunk, mivel 10-bõl 9 alkalommal ilyen mérkõzés szituációban Székely Norbert együttese bevitte volna a döntõ ütést, de ezúttal nem így történt. A játékrész hajrájában Németh és Laczi is betalált, így a szünetre 38-44-es állás mellett vonultak a hölgyek.

A harmadik negyed elején rendesen bekezdett a Szeged. Németh egy triplával indított, majd Laczi és Farkasinszki is betalált, a különbség pedig 48-49-nél egy pontra olvadt. A Szegedet az sem zökkentette ki, Keller már a 22. percben kiszállt a találkozóból. Az egyre hevesebbé váló csatába a Sopron egyre többször belehibázott. Érdekes adat, hogy a mérkõzés végén 21 eladott labdánál állt meg Székely Norbert hölgykoszorúja. A felkínált eséllyel pedig kíméletlenül élt az egyre jobban felpörgõ hazai alakulat. Rasheed találatai után 58-58-nál újra egyenlõ állást jegyezhettünk fel. Végül Honti sikeres büntetõje a negyedik negyed elõtt 1 pontos, 58-59-es soproni elõnyt jelentett.

A negyedik etap elsõ felében a Sopron õrizte 2-3 pontos elõnyét. Ismét azt mondhattuk, hogy egy-két klasszis megoldással eldönthette volna a találkozót a tavalyi ezüstérmes, de ezek elmaradtak. Laklóth triplája után 68-67-nél pedig már a vezetést is átvette a Tisza-parti gárda. Ekkor már az is sajátos színt vitt a csapatok játékába, hogy Laklóth, Fejes, illetve Krivacsevics és Szabó is-is négy-négy személyi hibával próbált gazdálkodni.

A megszerzett elõnyét azonban nem engedte ki a kezébõl Szeged, ráadásul Laklóth dupláját követõen 72-67-nél elõször került kézzel fogható közelségbe a csoda. Honti és Tamane pontjaival, 72-71-nél újra 1 pontra közelítette meg ellenfelét Székely Norbert csapata. Az utolsó percbe így egy pont itt-egy pont ott felállásban fordultak a hölgyek. A nagy büntetõpárbajból úgy tûnt a Szeged jön ki gyõztesen, miután Tamane szabálytalanságát követõen Németh sikeres büntetõivel 4 másodperccel a lefújás elõtt 80-77-re léptek el a fehér mezes házigazdák. Székely mester az utolsó szalmaszálba kapaszkodva idõt kért, majd tökéletesen megvalósított játék után Honti 80-80-nál egyenlített, így jöhetett a ráadás.

Általában az utolsó másodpercben szépítõ csapat kerül lélektani elõnybe a hosszabbításban, de ez most nem így történt. Laczi találatával a Szeged ragadta magához a vezetést, majd Rasheed 4 pontja után már 86-80-ra vezetett a hazai hölgykoszorú. A továbbra is sokat hibázó Sopron kezébõl teljesen kicsúszott a találkozó, ugyan Honti vezetésével egyszer még 2 pontra zárkóztak a vendégek, fordítaniuk már nem sikerült. Az utolsó másfél percben magabiztosan értékesítette a büntetõket Bencze Tamás együttese, amely végül az idei magyar évad eddigi legélvezetesebb találkozóján 100-93 arányú gyõzelmet aratott.

A szegediektõl a Németh, Laczi, Rasheed trió 67 pontot termelt, de a többiek is kihozták magukból a maximumot. Ezzel szemben a soproni oldalon csak Honti (23 pont) és Holt (26 pont) dicsérhetõ, a többieknek momentumaik vagy még azok sem voltak.

Szeviép-Szeged-MKB Euroleasing Sopron 100-93 (17-21, 21-23, 20-15, 22-21, 20-13)
Szeviép-Szeged: Németh 22/6, Laczi 20, Rasheed 25, Fejes 10, Keller 1. Csere: Farkasinszki 15, Laklóth 6, Lengyel 1, Edzõ: Bencze Tamás.
Sopron: Honti 23/3, Fûrész 7, Holt 26, Krivacsevics 7, Tamane 12. Csere: Abramzon 12/6, Czank 2, Varga Zs. 2, Szabó F. 2, Edzõ: Székely Norbert.

(a képre kattintva nagy felbontásban is megjelenik a statisztika)

A forduló többi mérkõzésén papírforma eredmények születtek.

CEGLÉDI EKK–SZOLNOKI NKK 77–88 (26–16, 18–29, 13–20, 20–23)
PÉCS 2010–VASAS-CSATA 84–48 (18–10, 26–13, 16–16, 24–9)
BAJAI NKK–BSE-FCSM 62–48 (16–17, 17–10, 15–10, 14–11)
BEAC-ÚJBUDA–ATOMERÕMÛ KSC SZEKSZÁRD 85–62 (19–12, 21–16, 18–14, 27–20)