:
:
Székely Norbert, a nõi kosárlabda-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette 12 fõs utazó keretét, amely szombaton Litvániában kezdi meg szereplését a 2019-es Európa-bajnoki selejtezõsorozatban.
Forrás: MTI
A hazai szövetség tájékoztatása szerint a Székesfehérváron edzõtáborozó nemzeti csapatból a kapitány döntése értelmében Mansaré Manty, Lelik Réka, illetve Gereben Lívia nem tartt a társakkal az elsõ összecsapásra.
Székely Norbert azt mondta, hogy maximálisan elégedett a három játékos munkájával, remekül dolgoztak, s a késõbbiekben mindenképpen számít rájuk.
A júniusi csehországi Eb-n a magyar csapat – még Stefan Svitekkel a kispadon – egy gyõzelemmel és három vereséggel a nyolcaddöntõig jutott Királyváradon (Hradec Kralove), s végül a 12. helyen zárt.
A 2019-es Eb-nek Szerbia és Lettország ad otthont.
A magyar keret:
Goree Cyesha Damian, Krivacsevics Tijána, Simon Zsófia, Varga Zsófia (CMB Cargo Uni Gyõr), Studer Ágnes (Atomerõmû KSC Szekszárd), Katona Szidónia, Medgyessy Dóra (Ceglédi EKK), Dubei Debóra, Határ Bernadett (Sopron Basket), Szabó Fanni, Zele Dorina (Aluinvent DVTK Miskolc), Raksányi Krisztina (PEAC-Pécs)
A válogatott Eb-selejtezõi:
November 11.:
Litvánia-Magyarország, Kedainiai 18.00
November 15:
Magyarország-Albánia, Miskolc 20.00
2018. február 10.:
Magyarország-Oroszország
2018. február 14.:
Magyarország-Litvánia
2018. november 16.:
Albánia-Magyarország
2018. november 21.:
Oroszország-Magyarország


