Szekszárdi győzelem a Csata felett

:

:

Az Atomerőmű KSC Szekszárd lesz a Sepsiszentgyörgy ellenfele az 50. Sió Kupa döntőjében. A szekszárdiak 90-71-re győzték le az NKE-FCSM Csatát.

Kezdetben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szoros első negyed után 22-22 állt az eredményjelzőn. A második negyedben került fölénybe a szekszárdi gárda. A félidőig Tyaunna Marshall 12, Erica McCall 11 pontig jutott. A vezetésükkel gyorsan nőtt a differencia és a hosszabb pihenőre így 49-37-ről vonultak a felek.

A harmadik negyedben az NKE-FCSM Csata nagy erőket mozgósítva 54-47-re visszajött. A játékrész végére azonban újra 10 pont fölé nőtt a hazai előny. A 65-53-ról induló záró szakaszban nem volt kérdés a hazai siker. Pontgazdag negyeddel és végül 90-71-es szekszárdi győzelemmel zárult az összecsapás. Marshall 19 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje. Az NKE-FCSM Csatánál Zala Friskovec jutott 18 egységig.

A nap első meccsén a Sepsiszentgyörgy 87-69-re verte az ELTE-BEAC Újbudát. Ez azt jelenti, hogy pénteken 16 órától ELTE BEAC Újbuda – NKE-FCSM Csata bronzmecscet, majd 18 óra 30 perctől ACS Sepsi-SIC – Atomerőmű KSC Szekszárd döntőt rendeznek

Eredmény, pontszerzők (Forrás: kscszekszard.hu)

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – NKE-FCSM CSATA 90-71 (22-22, 27-15, 16-16, 25-18)
Szekszárd, 500 néző. Vezette: Kapitány, Farkas, Tóth.

SZEKSZÁRD: Studer Á. 7/3, Marshall 19, Vincze, Ruzicková 13, Kiss 4. Csere: Dojkic 13/3, McCall 12, Theodoreán 9, Bálint 7/3, Miklós 6/6, Horváth, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko.
CSATA: Horváth B. 9/9, Lelik 7/3, Friskovec 18/12, Radócz 12/6, Cannon 13. Csere: Boros 5/3, Mányoky 4/3, Angyal 2, Várszegi 1, Horváth F., Krasovecz, Solymosi. Edző: Tursics Krisztián.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-5. 7. p.: 18-15. 14. p.: 28-28. 17. p: 41-30. 26. p.: 54-47. 30. p.: 65-50. 35. p.: 82-57. 38. p.: 84-65.