Atomerőmű KSC Szekszárd - Aluinvent DVTK 67-57 (19-19, 18-10, 19-12, 11-16)

Győrffy P., Minár L., Tóth C. (Faidt M.)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 10/6, Miklós 3/3, Skoric 8, Krnjic 4, Goree 16/3. Csere: Bálint, McCall 21, Szabó F. 2, Zele, Theodoreán 3/3, Holcz.

Aluinvent DVTK: Medgyessy 7, Vitola 5, Mokango 10/6, Kányási 9/3, Kiss 14. Csere: Aho 5/3, Montai-Vukov, Tóth F., Pusztai 7

Az 5. forduló rangadóján az Atomerőmű KSC Szekszárd 67-57-re legyőzte az Aluinvent DVTK-t.

A DVTK kezdte jobban a rangadót. Kányási Veronika 5 pontjával, illetve Kiss Angelika és Medgyessy Dóra büntetőivel 9-0-ra ellépett a találkozó elején. A szekszárdi kosárcsendet Cyesha Goree törte meg egy triplával. Az első szakasz utolsó négy percébe érkezve 12-11-nél vette át a kezdeményezést a házigazda. Innentől az első negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. 10 perc után 19-19 állt az eredményjelzőn. Hazai oldalon Erica McCall és Goree 7-7 pontnál járt, míg a DVTK-nál Kiss 8-nál.

A második negyed elején Szabó Fanni duplájával újra magához ragadta a vezetést a Szekszárd, de az első öt percben még nem alakult ki nagy különbség. A játékrész felénél 27-24-re ment a KSC. A folytatás már egyértelműen Studer Ágnesék fölényét hozta. A Szekszárd 7 pontos különbségnél háromszor is támadhatott, hogy nagyobb arányban elszakadjon. Ez végül 35-28 után járt sikerrel. McCall duplájával, akinek ez már a 13. pontja volt a meccsen, 37-28-ra módosult az állás. A 37-29-es félidei eredményt pedig Vitola büntetője alakította ki.

A döntést a harmadik negyed első fele hozta el. Két gyors labdaszerzés után Goree és Maja Skoric már az első percben 10 pont fölé növelte a differenciát. A DVTK közel öt percen át nem talált be és ez idő alatt 47-29-es előnyt épített fel a Szekszárd. A folytatásban 15 pont környékén menedzselte a differenciát Zeljko Djokic együttese. A DVTK-nak Aho Nina triplája és Vitola ziccere után 54-41-nél akadt egy kisebb felzárkózása, de ennél közelebb nem került.

A záró szakasznak 56-41-ről futottak neki a felek. A negyed első percének végén Erica McCall duplájával 58-41-nél még 17 pontra elszakadt a KSC. A folytatásban megtorpantak támadásban a hazaiak és maradtak ki lehetőségeik. A DVTK elkezdte ledolgozni hátrányát. Chanel Mokango triplája után 62-54-nél rögzíthettük a hajrá legszorosabb mérkőzésállását. A DVTK-nak volt több labdája, hogy közelebb kerüljön. Ezzel nem élt és így fél perccel a vége előtt Studer Ágnes triplája végleg eldöntötte a rangadót. A 67-57-es végeredményt Goree duplája és Mokango második hárompontosa alakította ki.

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd