Szekszárdi vereség Velencében

Umana Reyer Venezia - Atomerőmű KSC Szekszárd 80-59 (25-17, 22-16, 13-13, 20-13)

Euroliga, 1. forduló
Velence, Palasport Taliercio
Tomic, Gracin, Lapanović (Kamnikar)

Umana Reyer Venezia: Bestagno 9, Carangelo 12/6, Anderson 23/9, Petronyte 6, Penna 13. Csere: Thornton 10/6, Madera 2, Attura 5.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer 14/6, Gereben 2, Friskovec 2, Goree 14, Milic 17. Csere: Vorpahl 4, Miklós 4, Mányoky, Krnjic 2.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd az Euroliga első fordulójában 80-59-es vereséget szenvedett a Reyer Venezia otthonában.

A Szekszárd történelmi első pontjait az Euroliga főtábláján Nikolina Milic szerezte, majd nem sokkal később Gereben Lívia is betalált, így 4-0-val kezdett Zseljko Djokics együttese. A harmadik perc végén a bátran játszó szekszárdiak Studer Ági duplájával 6-2-re vezettek. A velenceiek Elisa Penna és Debora Carangelo tripláival ragadták magukhoz az irányítást. Ez a két sikeres távoli dobás egy 14-0-s hazai futás kezdete volt, amivel 16-6-ra ellépett a Reyer. Szekszárdi időkérés után Studer Ági triplából volt eredményes és ezzel új lendületet kapott a magyar csapat, mely egészen 20-15-re felzárkózott. A hajrá ismét az olaszoknak sikerült jobbam, így végül 10 perc játék után 25-17-es állást rögzíthettünk. A második negyed elején is lendületben maradt a Reyer. Nem telt el másfél perc és 31-17-nél már Zseljko Djokic időkérése miatt állt a játék. Nagyot küzdött a Szekszárd és 10-12 pontos hátrány mellett sikerült látótávolságban maradnia.

A KSC-nek a második szakasz közepén 37-25-nél még több labdája volt, hogy 10 egység alá zárkózzon. Ezzel nem sikerült élni és ezt könyörtelenül megbüntette a Reyer. A hazaiak 7-0-val ugyanis 44-25-re léptek el. A legjobbkor jött Goree két találata, majd a félidő hajrájában Nikolina Milic és az ekkor már 11. pontját szerző Studer Ági is megvillant. A KSC ezzel hatalmasat küzdve 47-33-ra visszajött. A harmadik szakasz elején Goree duplájával már 10-3-as futásban voltak a mieink. Sőt, 49-38-nál ismét több labdája volt a szekszárdi együttesnek, hogy bejöjjön 10 pont alá. Ismételte magát a történelem. Ezzel nem sikerült élni és 11-2-es futással újra elszakadtak a hazaiak.

A harmadik negyed hajrájában 60-40-es állást követően Nikolina Milic hat pontjával zárkózott a Szekszárd. Milic ekkor már 12 pontnál és 7 lepattanónál tartott. Az utolsó 10 percnek így 60-46-ról futottak neki a csapatok. Volt tartása a KSC-nek, Milic és Leslie Vorpahl pontjaival 61-51-re felzárkózott két perc alatt. A hazaiak egy triplával vettek új lendületet, de 66-55-nél még így is nyílt esély szorosabbá tenni a csatát. Sokat kivett a felzárkózás a szekszárdi játékosokból, mely azt eredményezte, hogy az utolsó öt percben 66-55 után Yvonne Anderson vezetésével gyorsan növelte előnyét a Reyer Venezia. Remekül küzdött első Euroliga csoportmérkőzésén a Szekszárd, de végül 14-4-es sorozattal zárták le a meccset a hazaiak és ezzel 80-59-es győzelmet arattak.