Szenvedtek az élcsapatok Oroszországban

:

:

A hétvégén lezárult az Orosz bajnokság 16. fordulója, mely a vártnál szorosabb csatákat hozott. Összefoglaló.

A Jekatyerinburg a Kurszkot fogadta és mindössze 73-70-re gyõzte le. Érdekes találkozó volt, ahol az elsõ negyedben már 16 ponttal is vezetett a Jekatyerinburg. A Kurszk azonban nemcsak felzárkózott, hanem fordított is. A mérkõzés utolsó percében már a vendégek jártak elõrébb, de Olga Arteshina megnyerte a meccset a csapatának.

Az Orenburg nagy lépést tett az alapszakasz második helye felé, amikor 93-86 arányban felülmúlták az Európa Kupa döntõjére hangoló Dinamo Moszkvát. Az Orenburg a 23 pontos DeWanna Bonner vezérletével a harmadik negyedben hagyta állva riválisát. A moszkvaiaknál Langhorne 22, Toliver 18 egységig jutott.

A Szpartak Moszkva a 19 pontot és 17 lepattanót jegyzõ Candice Dupree vezérletével 71-66-ra diadalmaskodott a Vologda otthonában. Pokey Chatman együttese mindössze a negyedik szakaszban egy 15-5-ös szériával ragadta magához a kezdeményezést.

Szpartak Noginszk – Rostov-Don 72-69
Dynamo-GUVD Novoszibirszk – Energia Ivanovo 59-58
UMMC Jekatyerinburg – Dinamo Kurszk 73-70
Nagyezsda Orenburg – Dinamo Moszkva 93-86
Vologda-Chevakata – Szpartak Moszkva Vidnoje 66-71