Szépen küzdött idei utolsó Euroliga-mérkőzésén az Atomerőmű KSC Szekszárd

Atomerőmű KSC Szekszárd - BC Polkowice 76-94 (20-25, 22-23, 14-20, 20-26)

Szekszárd, Szekszárd Városi Sportcsarnok
Blaz Zupancic, Franko Gracin, Nemanja Ninkovic (Zoran Stancev)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Goree 16, Mányoky , Studer 2, Bálint 3/3, Miklós 17/6. Csere: Dudásová 6/6, Krnjic 12, Horváth -, Szűcs -, Wallace 20/6.

BC Polkowice: Friskovec 24/15, Gajda 1, Spanou 15/9, Telenga 10, Wheeler 15/3. Csere: Gretchen 12/12, Banaszak 15/3, Puter 2, Stepien , Zasada -.

Szerdán este lezárult az Euroliga alapszakasza. Amint arról nagy terjedelemben beszámoltunk, az Atomerőmű KSC Szekszárd tét nélküli találkozón a tavaszi feladatokra előremutató szép búcsú reményében lépett pályára a lengyel BC Polkowice csapata ellen. Lássuk, hogy alakult a mérkőzés:

Az összecsapást egy 5-0-ás rohammal indították a vendégek, majd a játékvezetők állították meg a játékot. Erica Wheeler ugyanis kisebb sérülést szenvedett, láthatóan a bokáját fájlalta, így cserekérés után társai támogatták le a pályáról. A találkozó ezt követően a Szekszárd támadásával folytatódhatott, melyet végül Cyesha Goree fejezett be sikeres büntetődobásokkal. Ezután pedig Miklós Melinda volt sikeres. A hazai együttes fiatal válogatott bedobója méghozzá távolról talált be, mellyel három egységet adott hozzá csapata pontszámaihoz, ezzel tehát 5-5-nél kiegyenlített a KSC. A vezetést azonban nem tudták átvenni Zseljko Djokics tanítványai. Következőnek ismételten Artemis Spanou volt sikeres, mellyel újból a Polkowice felé billent a mérleg, ekkor pedig hazai időkérés következett. Visszatérve lelassult a pontszerzés, egészen addig, míg a vendégek ritmust váltottak. Egy 2-7-es lengyel periódus vette ugyanis kezdetét, melyet lavinaszerűen Miklós sportszerűtlen hibája indított el. Nem telt el azonban sok idő, és a Szekszárd is felvette a kesztyűt, s újabb egy perc elforgása alatt a fehér-kék gárda ismét két ponton volt. A szakasz főszereplője pedig ezúttal is Miklós Melinda volt, aki 5 perc pályán töltött ideje alatt már nyolc pontnál járt. 18-21-nél következhetett a negyed hajrája, és a hazai együttes továbbra is remekül tartotta magát. Kisebb hiányosságok csupán a védőtérfélen voltak, amit viszont a Polkowice könyörtelenül kihasznált. A játékrészt végül öt pontos vendég előnnyel zárult.

A második felvonás tehát 20-25-ről folytatódhatott. Az etapot Liliana Banaszak találata vezette fel, majd Zala Friskovec triplája következett, mellyel tíz pontra nőtt a felek közti differencia. Ekkor Djokics vezetőedző kért időt csapatának. Visszatérve Sara Krnjic folytatta az első negyedben elkezdett kiváló teljesítményét, s a hatodik pontját szerezte meg. Vendég válasz azonban nem érkezett a produkciójára. A következő pontok is szekszárdi oldalon születtek meg, méghozzá büntetőkből, a játékvezetők ezúttal ugyanis Bozena Puter ellen fújtak sportszerűtlen faultot, amiért Sydney Wallace dobhatott kettőt. Találatai után 24-30-ra változott az állás. A Szekszárd azonban továbbra sem tudott jelentősen felzárkózni ellenfeléhez. A statisztikai lap alapján a legnagyobb fejfájást Zala Friskovec, illetve Artemis Spanou okozta a hazai együttesnek, akik összesen 20 pontot szereztek a vendégek 34 pontjából. Az ötödik percben pedig a különbség ismét elérte a tíz pontot (26-37). A KSC gyengébb periódusát végül Nikola Dudásová triplái szakították meg, aki zsinórban kétszer volt sikeres, Krnjic újabb találata után pedig már 34-39-et regisztrálhattunk. Ezután igencsak felgyorsult a játék. Előszőr Klaudia Gertchen, majd Cyesha Goree volt sikeres, majd egy rövid technikai szünet vette kezdetét. A bírók egy kérdéses szituációt néztek vissza, mely Mányoky Réka és Artemis Spanou között történt, a faultot pedig végül Mányoky kapta. Ezzel folytatódhatott tehát az adok-kapok játék, mely egészen a félidő utolsó percéig tartott. Ekkor ugyanis a vendégek kértek időt, 42-46-ot regisztrálhattunk, vagyis a Szekszárd ismét négy pontra zárkózott fel. Az utolsó pillanatokban a labda viszont leginkább a Polkowice játékosainak kezében volt. Ennek köszönhetően két ponttal tudták továbbnövelni előnyüket, így a csapatok végül 42-48-ról fordulhattak.

A második félidő pontszerzési szemszögből igencsak kiélezetten folytatódott. Kosárra-kosár volt a válasz, így a különbség két perc elteltével is csupán egy ponttal változott. Mondani sem kell, ebben a periódusban tehát a fő szerepet a védőjáték játszotta. Ennek a szakasznak azonban ismételten a vendégek vetettek véget. A pályára visszatérő Erica Wheeler vette kézbe az irányítást, kosaraival pedig már 46-53-nál járt a mérkőzés. Itt Zseljko Djokics időkérése szakította meg játékot. A folytatásban viszont továbbra is Wheeler okozott gondot a hazai együttesnek, kinek vezetésével ismételten tíz pont fölé nőtt a különbség. A Szekszárd teljesítményét ezúttal is Cyesha Goree próbálta meg korrigálni. Az ötödik perchez érkezve azonban már 48-60-at regisztrálhattunk, majd ismételten hazai eligazítás következett. Ezután visszatért a pályára Miklós Melinda, aki ezúttal is nagy löketett adott csapatának. Vezetésével ugyanis 6-0-val folytatta a játékot a Szekszárd, ami ismét megcsillantotta az egyenlítés reményét. Ezt azonban a vendégek még csírájában elfojtották, s még a helyenkénti jó teljesítmény ellenére is, a Szekszárdnak egészen a negyed végéig megmaradt a tíz pont körüli hátránya.

A mérkőzés záró szakasza 56-68-ról indult, az első pontokat pedig Sydney Wallace szerezte büntetőkből. Ahogy az viszont pár perc elteltével kiderült, a játék képe nem sokban változott az előző játékrészekhez képest. A Polkowice Friskovec, illetve Banaszak vezetésével stabilan tartotta tíz pontot előnyét, melyet a Szekszárd nem igazán tudott ledolgozni. Ennek ellenére azonban nagyon szépen teljesítettek Zseljko Djokics tanítványai, a már a Sopron ellen játszott bajnoki meccshez képest is látható volt az előrelépés. A játékosok láthatóan komfortosabban mozogtak a pályán, illetve az újonnan kialakult feladatkörök is jobban körvonalazódtak. Támadásban mondhatni szinte minden klappolt, ám védekezésben továbbra is voltak kisebb hiányosságok, ami magyarázza a nagyobb pontszámú különbséget is. Egy dolog viszont biztos, dícséretet illeti a Szekszárd együttesét! Az akarat, illetve az elszántság ugyanis abszolút érezhető volt Djokics vezetőedző gárdáján, s bár a mérkőzés tétnélkülinek számított, mindenki maximálisan küzdött a lefújás pillanatáig. Az utolsó egy perc kezdetekor egészen pontosan 75-92 állt az eredményjelző táblán, amikor Miklós Melinda állhatott vonal mögé. Két rádobásából egy lett találat, mellyel a 17. dobott pontját szerezte meg. A végső pillanatokban még Bozena Puter szerzett pontokat, mellyel az eredmény 76-94-re változott, így tehát a magabiztos győzelmet a BC Polkowice együttese szerezte meg.