Hirdetés
Archivum

Szerb-szlovén pályázat a 2019-es Európa-bajnokság megrendezésére



:

:

Hirdetés

Korábban már hírt adtunk arról, hogy a FIBA idén december és jövõ év februárja között várja a pályázatokat a 2019-es nõi kosárlabda Európa-bajnokság megrendezésére. A Szerb Kosárlabda Szövetség hivatalos honlapján megjelent egy sajtóközlemény, melybõl kiderül, hogy Szerbia és Szlovénia közösen pályázza meg a rendezés jogát.

A két nemzeti szövetség tervei szerint Szerbia és Szlovénia is két-két csoport mérkõzéseit bonyolítaná le, a torna egyenes kieséses szakasza pedig a szerb fõvárosban a Belgrád Arénában lenne.

A sajtóközleményben Dragan Ðilas a szerb szövetség elnöke három tényezõvel magyarázta a rendezési szándékot. Egyrészt Szerbiában az elmúlt évek sikereinek köszönhetõen nagyon sokat nõtt a nõi szakág népszerûsége. Emellett a 2019-es kontinenstorna a 2020-as tokiói olimpia kvalifikációja szempontjából is fontos állomás, amit szeretnének hazai pályán vívni. Dragan Ðilas reményét fejezte ki, hogy a Belgrád Arénában akár európai nõi kosaras nézettségi csúcsot is dönthetnének.

Szlovén oldalról a társrendezõi szerepet a közleményben Matej Erjavec a szlovén szövetség elnöke azzal indokolta, hogy a mostani sikeres generációjuknak, amelyik kivívta a 2017-es Eb-részvételt, szeretnék megadni az esélyt, hogy hazai pályán, népes közönség elõtt újabb két év tapasztalatával egy szép eredményért küzdhessenek.

Szerbia a 2017-es Európa-bajnokság megrendezésére is pályázott, akkor még egyedül, de azt a jogot végül Csehország kapta.

Hirdetés