Kína - Szerbia 70-77 (14-16, 19-19, 25-14, 12-28)

Tokió, Saitama Super Arena
Castillo, Malo, Noujaim (Papadopoulos)

Kína: Yuan Li 4, Shao 17/6, Meng Li 6, Pan 4, Yueru Li 12. Csere: Yang, Wang 3, Zhang, Huang, Sun 9/9, Han 15/3.

Szerbia: Vasic 16/6, Brooks 18/6, Crvendakic 3, Dabovic 13/3, Krajisnik 4. Csere: Jovanovic 6, Butulija, Anderson 6, Stankovic 8, Skoric 3.

A tokiói olimpia női kosárlabda tornájának első negyeddöntőjében Szerbia sokáig emlékezetes küzdelemben 77-70-re legyőzte Kínát és bejutott az elődöntőbe.

Az első félidőben nem alakult ki nagy különbség a csapatok között. Ugyan 6-2-vel kezdett Szerbia, de ezt követően gyorsan egyenlítettek a kínaiak. 10 perc után végül 16-14-re ment az Európa-bajnok. A második negyed hasonló forgatókönyv szerint zajlott. A játékrész elején elment 25-18-ra Szerbia, majd innen felzárkóztak a kínaiak. A félidőben 35-33-as állást regisztrálhattunk.

A harmadik negyedben is sokáig fej-fej mellett haladt a két gárda, majd 48-47 után 10-2-vel zárta a játékrészt Kína, amivel 58-49-es előnyre tett szert.  Úgy nézett ki, hogy ezzel a futással az ázsiai gárda akár döntő lépéselőnybe is kerülhetett. Két perc alatt azonban a záró szakasz elején 58-58-nál egyenlítettek a szerbek Yvonne Anderson, Nevena Jovanovic és Ana Dabovic pontjaival. Jelen Brooks duplája pedig 60-58-as vezetést hozott számukra.

A szerb fordítás után fej-fej mellett haladt a két gárda. Végül az utolsó két percben 70-70 után Sonja Vasic két büntetőjével kerültek előnybe a szerbek, majd jött Jelen Brooks találata. Az utolsó másodpercekben pedig négyből három büntetőt értékesített Ana Dabovic és Sonja Vasic, miközben a kínai kísérletek rendre leperdültek. Szerbia így 77-70-es sikert aratott és 2016 után ismét bejutott a legjobb négy közé az olimpián. Az elődöntőben az Egyesült Államokkal mérkőznek.