Nagyvilág

Szerbia és Spanyolország győzelmével kezdődött az olimpiai kosárlabda

:

:

Hétfőn az A-csoport két mérkőzésével elrajtolt a tokiói olimpia női kosárlabda tornája. Spanyolország és Szerbia ünnepelhetett győzelmet.

A spanyolok 73-69-re múlták felül Dél-Koreát. Három negyeden át szorosan alakult a találkozó. Végül az 54-53-ról induló záró szakaszban mutatott be a spanyol gárda egy 12-0-s rajtot és az ekkor megszerzett előnyüket végig őrizték. Astou Ndour (28 pont, 10 lepattanó) és Laura Gil (16 pont, 10 lepattanó) is dupla-duplát ért el.

Szerbia 72-68-ra múlta felül Kanadát. Érdekes találkozó volt, ahol második negyedben 11 ponttal vezettek a szerbek. Az előnyük azonban a harmadik szakaszban elfogyott. A sokáig szoros találkozón az utolsó öt percben 58-58 után három triplával került lépéselőnybe az Európa-bajnok, mely egy töredezett végjátékban behúzta a sikert. Sonja Vasic 16, Yvonne Anderson 12 pontot ért el. A kanadaiak legeredményesebbje a 19 pontos Nirra Fields volt.

Dél-Korea – Spanyolország 69-73 (15:-6, 20-17, 18-21, 16-19)

Szerbia – Kanada 72-68 (16-13, 20-15, 9-17, 27-23)